تجهیزات پزشکی خانگی

معرفی بهترین دستگاه های اکسیژن ساز کوچک قابل حمل جیبی ارزان

معرفی بهترین دستگاه های اکسیژن ساز کوچک قابل حمل جیبی ارزان

در این مقاله به معرفی و شناخت انواع بهترین دستگاه های اکسیژن ساز کوچک قابل حمل جیبی ارزان در سایت فروشگاهی تجهیزات پزشکی درمان شو خواهیم پرداخت. اگر می خواهید اکسیژن ساز خریداری کنید، توصیه می کنیم تا انتهای این مقاله همراه ما باشید..

شناخت و معرفی اصلی ترین ویژگی های یک اکسیژن ساز خوب چیست؟

اگر شما یا عزیزانتان در زندگی روزانه به اکسیژن خالص نیاز داشته اید، قطعا دستگاه اکسیژن ساز را به خوبی می شناسید، اما اگر برای اولین بار است که قصد دارید این دستگاه را خریداری کنید، با توجه به مدل های فراوان دستگاه‌های موجود در بازار.

ما این هدف را داریم که در این مقاله، ویژگی های خوب و اطلاعات لازم برای خرید اکسیژن ساز خانگی ایده آل را با شما به اشتراک بگذاریم. تا به راحتی بتوانید اکسیژن ساز متناسب با نیاز خود را تهیه کنید. اما پیش از اینکه به بررسی این ویژگی‌ها بپردازیم، طریقه و روش خالص‌سازی اکسیژن به کمک اکسیژن ساز را بیان خواهیم کرد..

دستگاه اکسیژن ساز یا همان افزایش دهنده غلضت اکسیژن یکی از لازم ترین و حیاتی ترین تجهیزات پزشکی خانگی می‌باشد که اکسیژن مورد نیاز بیماران دارای مشکلات تنفسی (بیمارانی که میزان سطح اکسیژن یا SPO2 خون‌شان کم است) را با تغلیظ کردن اکسیژن محیط، به اکسیژن با درصد خلوص با به شکل دائم مهیا می‌کند.

یکی از تکنولوژی های جدید مورد استفاده در این دستگاه های اکسیژن ساز روشPSA(Pressure swing adsorption) است که مسئولیت بسیار مهمی را در فرآیند تغلیظ کردن اکسیژن بر عهده دارد.

هوایی که ما نفس می کشیم شامل ۷۸% نیتروژن، ۲۱% اکسیژن و ۱% گازهای مختلف دیگر است. اکسیژن‌ساز با فشرده کردن اکسیژن داخل اتاق به مخازن زﺋولیت، نیتروژن موجود در آن را در مواقع منحصر به فردی (مطابق با اصل جذب سطحی نوسانی در فشار معیین) جدا کرده و اکسیژن با درصد خلوص  بالای ۹۵% را به بیمار هدیه می دهد.

در نتیجه با یک عمل فیزیکی و به کمک فرآیند فیلتر کردن، اکسیژن مورد نیاز تهیه و تولید می شود و به کمک کانولا یا نازل و یا ماسک به شخص دارای مشکل تنفسی منتقل می‌شود. با توجه به سخنان گفته شده در انتخاب و خرید دستگاه اکسیژن ساز توجه به دو نکته اصلی بسیار مهم است، اولین نکته توجه به نوع عملکرد وسیله و در مرحله بعد میزان تولید اکسیژن با درصد خلوص بالا در یک بازه زمانی مشخص است، این دو عامل اگر در کنار یکدیگر قرار بگیرند، سبب تبدیل دستگاه به یک اکسیژن ساز عالی می شوند.

معرفی بهترین دستگاه های اکسیژن ساز کوچک قابل حمل جیبی ارزان

معرفی بهترین دستگاه های اکسیژن ساز کوچک قابل حمل جیبی ارزان

معرفی بهترین دستگاه های اکسیژن ساز کوچک قابل حمل جیبی ارزان؟

بطور کلی ما دارای دو نوع اکسیژن ساز (Oxygenator) می باشیم. اکسیژن ساز های پرتابل یا قابل حمل و اکسیژن ساز های ثابت یا مبله که در ادامه به بررسی و شناخت بهترین نمونه های این دستگاه ها خواهیم پرداخت.

اکسیژن ساز پرتابل یا قابل حمل:

برای اشخاصی که هم در منزل و هم در خارج از منزل به این وسیله نیاز دارند مورد استفاده قرار می گیرد و بیمار می تواند اکسیژن ساز پرتابل یا قابل حمل را به کمک یک کیف چرخ‌دار در مکان های خارج از منزل نیز استفاده کند. این نوع از اکسیژن ساز ها دارای کیف، شارژر فندکی و باتری هستند. بنابراین با خیالی راحت می توانید در مسافرت ها و سایر مکان ها از آن استفاده کنید. این روز ها با پیشرفت و گسترش تکنولوژی دانشمندان موفق به ساخت و طراحی انواع اکسیژن ساز ها، در ابعاد و وزن های کمتر شده اند. این نوع از اکسیژن ساز ها به پرتابل و قابل حمل معروف شده اند.

اکسیژن ساز مبله یا ایستاده:

این مدل اکسیژن ساز مناسب برای استفاده در منزل است. و مدلی می باشد که تنها به کمک برق شهری کار می کند تمامی اکسیژن سازهای خانگی همچون کپسول اکسیژن جریان اکسیژن را به شکل مستمو و دائم در اختیار بیمار قرار میدهند و به سبب اینکه نمی توان این وسایل را با خود حمل کرد و برای کار نیاز به برق شهری دارند آن را  اکسیژن ساز خانگی نام نهاده اند. این اکسیژن ساز ها معمولا وزنی بین 14 تا 28 کیلو گرم دارند. به همین علت دارای چرخ هایی می باشند که بتوان به راحتی آن ها را جا به جا کرد. اکسیژن ساز ها دارای لوازم جانبی همچون فیلتر ها، مرطوب کننده و … می باشند که در کارتن دستگاه قرار گرفته اند. برای بررسی دقیق تر و با کیفیت تر میزان اکسیژن خون بیمار نیز می توانید از پال اکسیمتر استفاده کنید. اکسیژن ساز ها معمولا خلوص اکسیژن بین 92 تا 96 درصد را تغلیظ می کنند.

خرید دستگاه اکسیژن ساز از درمان شو

خرید دستگاه اکسیژن ساز از درمان شو

اکسیژن ساز خوب چی بخریم؟

در ابتدا شناختی از اکسیژن ساز در اختیار قرار می دهیم و در ادامه به بررسی بهترین برندهای اکسیژن ساز خواهیم پرداخت. اکسیژن ساز یک دستگاه برقی است که برای تهیه کردن اکسیژن مورد نیاز اشخاص مورد استفاده قرار می گیرد. و هوای اتاق را به اکسیژن خالص تبدیل می کند . بطور کلی ۷۸% نیتروژن و ۲۱% اکسیژن در هوایی که ما نفس می کشیم موجود است. این وسیله ابتدا هوای اتاق را فشرده می کند. سپس با فشرده کردن هوای محیط سبب گذشت نیتروژن از فیلتر ها می شود. حال اکسیژن خالص در مخزن وجود دارد.

خرید اکسیژن ساز:

اکسیژن ساز ها برای بیماران تنفسی بسیار ضروری  واجب است. اگر بیماران تنفسی برای چند ساعت از این دستگاه استفاده نکنند، بطور جدی دچار مشکلات غیر قابل برگشت می شوند. همواره استفاده از این وسیله باید اصولی و استاندارد باشد. خرید اکسیژن ساز می بایست متناسب با قیمت و میزان کارایی آن باشد. بطور مثال قیمت دستگاه اگر بالا باشد در مقابلش باید حجم مخزن اکسیژن و میزان تولید اکسیژن نیز بالا باشد. در هنگام خرید دستگاه های اکسیژن ساز چنین نکاتی را مد نظر داشته باشید. تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با معرفی بهترین دستگاه های اکسیژن ساز کوچک قابل حمل جیبی ارزان می توانید با قسمت پشتیبانی فروشگاه اینترنتی تجهیزات پزشکی درمان شو در ارتباط باشید. 24 ساعت شبانه روز همکاران و کارشناسان ما پاسخ گوی شما خواهند بود. امیدواریم مطالب گفته شده در بالا به اندازه کافی برای شما مفید و موثر بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.