فیزیوتراپی

راهنمای استفاده از انواع تشک مواج کلینیکی، خانگی و سلولی سنسوری

راهنمای استفاده از انواع تشک مواج کلینیکی، خانگی و سلولی سنسوری

در این مقاله در مورد مسائلی همچون راهنمای استفاده از انواع تشک مواج کلینیکی، خانگی و سلولی سنسوری سخنانی را بیان خواهیم کرد. استفاده از تشک های مواج همواره از ایجاد زخم بستر جلوگیری می کند. امروزه تشک های مواج در نمونه های تشک مواج کلینیکی، تشک مواج سلولی. تشک مواج خانگی و تشک مواج سلولی تقسیم بندی می شود. در ادامه مطلب به بیان سخنانی بیشتر در این رابطه خواهیم پرداخت.

تشک مواج چیست؟

خیلی از بیماری ها امروزه متاسفانه به زمین گیر شدن شخص سبب ساز میشود، به گونه ای که حتی تا یکسری سال شاید شخص نتواند از جایش جنبش بخورد و تا فرصت بهبودی نمی تواند تحرک شدیدی داشته باشد. بی تحرک بودن به تنهایی پر‌از ضرر و زیان میباشد که سبب ساز دلایل و بیماری های ثانویه میشود. شایسته ترین مورد برای بیماران در بستر که تحرک ندارند، تشک مواج سلولی میباشد. این جنس با جابجایی و لبریز خالی کردن باد داخل سلول ها به طور متناوب، سبب ساز میشود که ماساژ به کمر و باسن شخص داده گردد و در کنار آن تن روی لایه ای متحرک باشد تا شم تکان دربین سلول ها و پوست ایجاده گردیده و از آسیب بستر دوری نماید. خرید و قیمت انواع تشک مواج امروزه در فروشگاه ها موجود است.

همینطور در‌صورتی‌که مریض شما تا الان در گیر به جراحت بستر گردیده است، مشکلی نیست چراکه این تشک های مواج می توانند به معالجه نیز یاری نمایند و حتی آسیب بستر های شدید را نیز از در بین ببرند. یک پمپ ایر داکتر در لحاظ گرفته شد‌ه‌است که جابجایی باد باطن سلول ها را به خیر ایفا دهد و غیر وابسته از دعوا درمانی، ماساژ خیر نیز به تن میدهد. گونه های و سبک های بخش اعظمی وجود دارااست. از تشک مواج ویلچیری، تا سلولی و زنبوری که هر کدام کاربرد مخصوص به خویش را دارا‌هستند. اکثر درمان‌گاه های توسعه یافته دنیا از این تشک ها برای راحتی بیماران خویش به کارگیری می نمایند.

تشک مواج چیست؟

تشک مواج چیست؟

تشک مواج خانگی:

این تولیدات به تشک مریض و بیمارستانی نیز آوازه دارا‌هستند. از تشک مواج برای بهبود و دوری از بروز جراحت بستر بیمارانی که از تحرک پاره ای برخوردارند به کار گیری میشود. امروزه تشک مواج در دو نوع معمولی و سلولی در بازار یافت میشوند که هرکدام دارنده مشخصات و کاربرد های خاص خویش می باشند که به‌دنبال درخصوص هرمورد اطلاعاتی جامع را ارائه خوا‌هیم نمود و به نقاط قوت و ضعف هرمورد از آن‌ها اشاره ای خوا‌هیم کرد با ما همدم باشید.
تشک مواج معمولی یا این که تشک مواج تخم‌مرغی
سطح این تشک پستی‌وبلندی‌هایی مشابه به کتف تخم‌مرغی یا این که آشیانه زنبور داراست. از این رو به آن تشک آشیانه زنبوری هم گفته می شود. جریان هوا در سلول‌های تخم‌مرغی صورت منجر می گردد وزن مریض و فشار تن به تشک جابه‌جا خواهد شد. ضد آب بودن و خودداری از تعریق از سایر خصوصیت‌های این سبک تشک مواج میباشد.

تشک مواج تخم‌مرغی برای چه بیمارانی مطلوب میباشد؟

بیمارانی که مقطع‌فرصت بستری آن ها پایین یکسال میباشد؛ و ناچار می‌باشند این‌یکسال را روی تشک بگذارند بایستی از این سبک تشک به کار گیری نمایند.

در صورتیکه مریض در گیر آسیب بستر نشده میباشد و یا این که رتبه آسیب بستر وی از نوع 1 یا این که 2 میباشد؛ این تشک گشوده هم آیتم نیکی میباشد؛ چون با جابجایی و جابه‌جا کردن فشار در سطح تشک بازدارنده از ساخت‌و‌ساز آسیب بستر می گردد؛ و در‌صورتی‌که مریض در گیر آسیب بسترهای خفیف میباشد یاری به بهبود آنان می‌نماید.

در صورتی‌که وزن مریض کمتر از 120 کیلو میباشد این تشک مطلوب خواهد بود البته درصورتی‌که وزن ازاین‌مقدار فراتر میباشد می بایست برای آسایش مریض خویش نوع دیگری از تشک‌های مواج را تعیین بفرمایید.
تشک مواج سلولی چه می‌باشد؟

تشک مواجی که از سلول های بادی استوانه ای صورت که در کنار یکدیگر چیده گردیده اند تشکیل مشود، به مواج سلولی مشهور می باشند، در صورتیکه مریض شما سنگین وزن بوده یا این که جراحت بستر شدیدی داراست، به طبع بایستی از تشک مواج سلولی یا این که تشک مواج لیزری استعمال نمایید. هر توشه که پمپ باد هارا خالی میکند، یکی‌از بین یکی‌از را مالامال فشار و دیگری را نادر فشار می نماید که به تن شخص احساس تحرک میدهد و از آسیب بستر تصاحب کردن خودداری می نماید. بسیار مطلوب معالجه های وقتگیر است.

توضیحات بیشتر تشک مواج سلولی:

این متاع برای بیمارانی که بیشتر در معرض جراحت بستر می‌باشند و یا این که از آسیب بستر سختی میبرند یک آیتم عالی میباشد. انواع تشک مواج سلولی دارنده منافذ ریز و لیزی می باشند که پاره ای از هوای داخلی سلول را به خارج منتقل می نمایند و سبب ساز گردش بهتر هوا میگردند. تعداد سلول های هوای این تولیدها در بین 16- 21 عدد متغیر میباشد این سلول ها سبب ساز می گردند که محل تکیه دادن مریض در سطح بیشتری عوض گردد و فشار به طور متمرکز روی یک بخش از تن نباشد. قابل ذکر میباشد که‌این سلول ها قابل ردوبدل و تعمیر میباشند.

وزن بسته بندی این تولید ها در بین 2/10 – 13 کیلوگرم متغیر میباشد و دارنده تحمل وزنی فی مابین 110-140 کیلوگرم میباشند از این رو اشخاص با وزن زیاد به راحتی می‌توانند از تشک مواج سلولی فایده بگیرند. فرآورده بدنه این محصول ها از pvc است که دارنده وزن نادر، انعطاف پذیری و استحکام بالایی میباشد. این تولید ها معمولا بوسیله مملکت چین ساخت و به بازار عرضه میشوند. اکثر این تولیدها دارنده فیوز اعتقادوباور، بسته تعمیرات، ضربه گیر لرزشی موتور و روکش هستند. همینطور اکثر این تشک ها دارنده CPR می‌باشند که آنان را تبدیل به یک آیتم عالی برای بیمارانی که مبتلا حمله قلبی گردیده اند و مستلزم ماساژ قلبی میباشند، می نماید.

خرید انواع تشک مواج

خرید انواع تشک مواج

تشک مواج خانگی:

کسانی که بضاعت و توان خروج از رختخواب را ندارند و یا این که به هر علتی نصیب هایی از بدنشان در زمان شبانه روز پایین تماس و فشار با سطح زیرین میباشد (مانند نشستن دایم بر روی ویلچر) ممکن میباشد به بیماری جراحت بستر دچار شوند و زیرا وزنشان تماما روی یک قسمت از تن میباشد و به همین انگیزه ذخیره خون در آن قسمت تن نادر می‌شود، براین اساس بافت‌های تن در آن بخشاز دربین می رود. تشک مواج خانگی از وسایل ضروری برای افراد مریض میباشد.

اشکال تشک مواج خانگی ضد جراحت بستر برای پیشگیری از تشکیل و یا این که معالجه آسیب بستر به فعالیت می‌روند. جراحت بستر متعلق به ترازو و شدت، در سه مرحله گوناگون قابل تقسیم بندی میباشد. در مرحله اولیه پوست سلامت میباشد البته قرمز‌رنگ گردیده و هنگامی با انگشت به آن نیرو وارد میکنیم به‌سرعت سپید نمی‌شود. پوست ممکن میباشد دردآور، محکم، نرمتر از شرایط طبیعی، سردتر یا این که گرم خیس از موقعیت نرمال خواهد شد. در مرحله دوم این بیماری، لایه رویی پوست نابود میگردد. برای خرید و قیمت تشک های مواج خانگی می بایست به فروشگاه های معتبر همچون درمان شو مراجعه کنید.

یک آسیب پاره ای فرو رفته به رنگ صورتی یا این که قرمز رنگ در مکان منحصر به فرد خویش به وجود میاید و ممکن میباشد در محل تاول های گرانقدر به وجود آید. این بیماری رتبه یک و دو با معالجه به موقع و صحیح می‌توانند در زمان یکسری هفته معالجه شوند. بهبود پروسه سوم و چهارم – که معیار آسیب در اکثر کلینیک های فعال در قضیه سرویس ها درمانی و پزشکی دیگر از تشک های بی آلایش برای این افراد به کار گیری نمیشود. انواع تشک مواج از بزرگترین امکانات فیزیوتراپی میباشد.

به ویژه زمانی که رقم بخورد یک فرد به تشک های مواج خانگی مستلزم میباشد عملکرد میشود در‌این مرکز ها از تشک های مواج استاندارد برای معالجه شرایط فرد یاری بگیرند. البته آنگاه که فرد از مرکز ها درمانی مرخص می‌گردد حیاتی میباشد که برای ادامه معالجه خویش از تشک های مواج خانگی به کارگیری نماید. شایسته ترین نحوه برای معالجه این بیماری به کارگیری از تشک ها و اسباب مواج خانگی استاندارد میباشد.

تشک مواج کلینیکی:

تشک مواج کلینیکی که به تشک مواج بیمارستانی و تشک آسیب بستر کلینیکی آوازه داراست با به کارگیری بسیار شل و آسوده در درمان‌گاه ها و کلینیک های متفاوت است. قیمت و خرید تشک مواج کلینیکی نیازمند اطلاعاتی است.

آسیب بستر غالبا در عده ای به وجود میاید که برهه زمانی وقت گیر و یا این که حتی برای کلیه قدمت بدون چاره به قرار به دست آوردن در بستر میباشند و این اثبات ماندن بزرگترین عامل تشکیل جراحت بستر است. جراحت بستر یا این که آسیب فشاری غالبا در قسمت هایی ساخت‌و‌ساز میشود که دربین پوست و بافت استخوانی عضله ای صورت نگرفته میباشد و به جهت عدم جریان خون درین نصیب ها در گیر جراحت های پوستی می‌شود. صرفا برای جراحت بستر نمی‌باشد. خیلی تایم ها این جراحت ها در افراد ویلچر نشین نیز به چشم میخورد.

درین فی مابین افرادی که در گیر به اضافه وزن میباشند به انگیزه اندازه و عدم تحرک زیاد در معرض ریسک متعددی از مبتلاشدن به آسیب بستر میباشند. این اضافه وزن از تحرک هر تعدادی ساعته در آن‌ها خودداری می نماید. تشک (Mattress) برای پیشگیری از جراحت بستر حیاتی میباشد.

اضافه وزن منجر می‌شود بر روی قلب و ریه ها فشار بیشتری وارد خواهد شد تا هوا و مواد مفید را به همگی نقاط تن برساند . کمبود هوا و گردش مطلوب خون باعث تشکیل شدن زخم های شدید پوستی و نهایتا جراحت بستر میشود . جریان خون به بافت چربی احتمال دارااست به ترازو ما یحتاج نباشد و بضاعت و توان حمل مواد معذی و اکسیژن را نداشته باشد. علاوه بر این افراد تپل معمولا در گیر تعرق فراوانی می باشند. رطوبت، ریسک ابتلا پیدا کردن به آسیب بستر را بالا می‌برد زیرا ممکن میباشد التهاب و جوش های پوستی فراوانی بروز دهند. این نوع جراحت های بستر در شرایطی‌که بهبود پیدا نکنند منجر بروز عفونت گردیده و معاش فرد را به خطر می اندازد.

قیمت انواع تشک مواج خانگی و سلولی و کلینیکی

قیمت انواع تشک مواج خانگی و سلولی و کلینیکی

تفاوت تشک مواج و تشک بادی:

تشک مواج درواقع نوعی تشک بادی میباشد؛ البته آنان با پخش وزن تمام تن روی تشک به از دربین بردن نقاط فشار یاری می‌نمایند و در از در بین بردن نقاط فشار مؤثرتر از تشک‌ها بادی می‌باشند.در انواع تشک مواج بخش های متعدد تشک که از هم تفکیک گردیده اند و به واسطه لوله هایی به هم متصل با هم درباره ی میباشند به طور ترتیبی از هوا لبریز و خالی می شوند که‌این کار گردش خون در کلیه نقاط به خصوص نواحی پایین فشار را تسهیل کرده و از بروز آسیب بستر دوری میکند.

در حالتی‌که که تشک های بادی این قابلیت و امکان را به صورت معمول ندارند و بیشتر بستری ریلکس برای اسراحت و خواب شبانه می‌باشند.با دقت به مطالب نقل شده بدیهی میباشد که برای بیماران به طبع نباید تشک بادی تنظیم کرد بلکه متناسب با ترازو های مریض مانند وزن ،نوع بیماری،واحد سنجش جراحت یا این که سالم پوست بایستی مبادرت به خرید تشک مواج مطلوب نمود.و همانگونه که گفته شد ارزش انواع تشک مواج بسیار متنوع میباشد.

جهت خرید اشکال تشک مواج بایستی به یکسری نکته اعتنا داشت:

در شرایطی که بازه زمانی مجال بستری مریض زیاد میباشد می بایست از تشک های مواج ضخم بستر سلولی بهره برد و در حالتی‌که کوتاه باشد از تشک مواج زنبوری استفاده نمود
در صورتیکه مریض دارنده آسیب بستر باشد بهتر میباشد از تشک مواج سلولی تخصصی استعمال شود
وزن بیمارانی که زیاد میباشد نمیتوانند از تشک های مواج معمولی یا این که زنبوری استعمال کنند و مسلما می بایست از نوع تشک مواج سلولی مصرف شود
با اعتنا به مخارج معالجه آسیب بستر بهتر میباشد در خرید تشک مواج مطلوب برای بیماران صرفه جویی نشود.
تشک مواج یا این که به عبارتی تشک مریض و یا این که بیمارستانی جهت پرهیز از بروز آسیب بستر کاربرد دارااست و از کالا پی او سی میباشد.اجزای تشک مواج از یکی موتور کمپرس هوا و یکی تشک موجدار باد شونده تشکیل می شود. کاربرد این تشک در بیمارانی که بس انواع تری میباشند و از تحرک مقداری برخوردارند بسیار اثرگذار میباشد.

انواع تشک مواج بوسیله دو شبکه جدا از هم فشار وزن مریض بر روی بستر را در نقاط متفاوت تن جا به جا می نماید و بدینوسیله از اثبات ماندن آحاد فشار وزن مریض در یک نقطه خاص پرهیز می نماید. اسم دیگر این تشک تشک ضد آسیب بستر است.

امیدوارم مطالب گفته شده در رابطه با راهنمای استفاده از انواع تشک مواج کلینیکی، خانگی و سلولی سنسوری برای شما مفید و موثر بوده باشید. همچنین شما برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد می توانید با قسمت پشتیبانی سایت و فروشگاه اینترنتی تجهیزات پزشکی درمان شو در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *