فیزیوتراپی

راهنمای خرید بهترین نوع واکر چرخدار ترمزدار و ساده ویلچری

راهنمای خرید بهترین نوع واکر چرخدار ترمزدار و ساده ویلچری

از مهم ترین نمونه های واکر می توان به انواع واکر چرخدار و واکر دستی اشاره کرد. در این مقاله قصد داریم سخنانی در مورد راهنمای خرید بهترین نوع واکر چرخدار ترمزدار و ساده ویلچری بیان کنیم. شما هم اگر قصد خرید واکر را دارید، پیشنهاد می کنیم این مقاله را مطالعه کنید…

واکر به چه اشخاصی یاری میکند؟

واكر به علت داشتن چهارتا مبنا از چوب دستی پایدارتر میباشد. واكر مطلوب كسانی میباشد كه در آن‌ها محافظت پایداری در شرایط ایستاده مشكل میباشد. مانند اشخاص کهن سال یا این که عده ای كه به علت ابتلا به بعضا بیماری های مزمن و یا این که سكته مغزی در گیر ضعف عضلانی بخصوص در اندام تحتانی می باشند. این اشخاص برای ایستادن نیاز به یك تكیه گاه محكم و استوار هستند. واكر با داشتن چهارعدد پایه خویش یك جسم استوار میباشد. كه میتوان به آن تكیه بخشید.

کسانی كه جدید مجروح اند یا این که زیر کار جراحی قرار گرفته اند. این اشخاص نحوه شیوه رفتن با یك وسیله كمكی را خوب نمیدانند. میان وسایل كمكی شیوه رفتن با واكر معمولی تر میباشد و مریض می تواند شیوه رفتن را با یك واكر شروع كند. هنگامی که روزی سپری شد و اکنون حال مریض بهتر شد، سرگیجه وی كاهش پدا كرد، حس ضعف كمتری داشت و به ماهیچه‌ها خویش مسلط تر شد می‌تواند از چوب دستی به کار گیری كند. شما برای خرید واکر چرخدار ارزان قیمت به فروشگاه اینترنتی درمان شو مراجعه کنید.

چه انواعی از واکر وجود دارد؟

واكر می‌تواند مریض را در شرایط ایستاده استوار نگه داراست و به وی كمك كند تا منش برود. نوع های متفاوتی از واكر وجود دارد.

برخی واكر ها چرخ ندارند، برخی دیگر دو چرخ دارا‌هستند و تعدادی دیگر از آن‌ها چهارعدد چرخ دارا هستند.
برخی واكرها ترمز دار  هستند، یك سبد برای حمل شی ءها همپا مریض دارا هستند و یا این که یك صندلی برای نشستن به آن ها متصل میباشد. بعضا واكرها قابل تا شدن می باشند تا حمل و نقل آن‌ها آسان تر باشد. برای گزینش نوع واكر از پزشك معالج یا این که فیزیوتراپ خویش كمك بگیرید. در ادامه به معرفی بهترین نوع واکر ها صحبت خواهیم کرد.

قیمت و خرید بهترین نوع واکر چرخدار

قیمت و خرید بهترین نوع واکر چرخدار

نكات ایمنی برای استفاده از واكر چه می‌باشد؟

در محل معاش خویش مراقب قالی کوچک هایی كه ممكن میباشد بر روی سطح زمین لیز بخورند و هر چیز دیگر كه بازدارنده روش راه رفتن شما میگردد باشید. مراقب سیم های برق یا این که تلفن كه بر روی زمین افتاده اند باشید.
مراقب زمین های تر باشید.
مراقب کودک ها و یا این که حیوان‌ها باشید آن ها غیر قابل پیش بینی می‌باشند و ممكن میباشد ناگهان در مسیر حركت شما قرار گیرند.
یك كیسه كوچك را به واكر خویش متصل كنید و وسایل سبكی را كه نیاز دارید داخل آن بیندازید.
كفشی بپوشید كه كف آن محكم به زمین اصطكاك داشته باشد. كف لاستیكی مطلوب میباشد. كف های چرمی مطلوب نیستند. از کفش تابستانی استفاده نكنید زیرا ممكن میباشد پای شما از آن بیرون گردد و زمین بخورید.
مراقب باشید پاهای خودر ا خیلی به پایه های واكر نزدیك نكنید زیرا ممكن میباشد به هم گیر كرده و تعادل شما به هم بخورد.
در هر قدمی كه با واكر برمیدارید آنرا خیلی زیاد جلوتر از خویش قرار ندهید. گام های كوتاه بردارید.
هر روز لاستیك های ذیل پایه های واكر را بازدید كنید. در حالتی که حاد گردیده اند آنها‌را عوض كنید.

 

واکر چیست ؟

واکر یکی‌از وسایل اصلی و در واقع کادر‌هایی برای یاری به روش راه رفتن اشخاص سالمند، علیل، مریض و یا این که اشخاص در هم اکنون بهبودی کامل بعداز کار جراحی را به دست نیاورده اند مناسب میباشد، که در هنگام پیاده روی به پشتیبانی و یاری مازاد احتیاج دارند.

واکر در بیمارانی به فعالیت می رود که توان عضله ها اندام تحتانی و در واقع اقتدار و بضاعت رویکرد رفتن در آنان کاسته شده باشد، یا این که نتواند در هنگام ایستاده تعادل خویش را مراقبت نماید و… همینطور مواردی که دامنه حرکتی کامل ران یا این که زانو یا این که مچ پای آنان کاسته شده، درد و یا این که ناپایداری مفصلی دارا‌هستند و یا این که خلل در تعادل دارا‌هستند این وسیله قادر است برای آنان امداد کننده باشد.

در بخش اعظمی از بیماران پزشک معالج اجازه راه رفتن بر روی اندام نقص‌‌دار را تا مدتی نمی‌دهد، از طرفی در برخی  از بیماران نیز بسیار اساسی میباشد که بعداز معالجه آسیبی که به اندام تحتانی یا این که لگن آنان رسیده یا این که کار جراحی که برای آنان صورت گرفته، هرچه زودتر بهبود پیدا کند.

بدین ترتیب درین دوران مریض می بایست از واکر یا این که چوب دستی به کار گیری نماید. واکرها به جهت داشتن چهار پایه، نسبت به چوب دستی در نگهداری تعادل یاری بیشتری می‌نمایند و پایدارتر می‌باشند. همواره انتخاب بهترین نوع واکر کاری سخت و دشوار می باشد.

واکر معمولی یا این که استاندارد:

همان گونه که می دانید برای خرید بهترین واکر ساده نیازمند اطلاعاتی می باشید، که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.
واکرهای استاندارد ابتدایی‌ترین و دوست داشتنی‌ترین نوع واکر بوده، که دارنده ۴ پایه سوای چرخ میباشد و به آنان واکر گام رو نیز میگویند.

برای جنبش کردن با این نوع واکر شخص بایستی به طور کاملً آن را بلند کرده، با فاصله کم به جلو حرکت کند و آن‌گاه خویش را به سمت واکر بکشاند.

واکرهای استاندارد دربرگیرنده یک چهارچوب معمولی فلزی با چهار پایه قابل تهیه می‌باشند، که اذن میدهد آن را به طول مناسب برای شخص تهیه کرد.

این واکر ارزان، مدل وزن و با دوام میباشد، بیشتر مطلوب به کار گیری در خانه بوده و بهتر میباشد برای فاصله‌های کوتاه یا این که در حالتی‌که ثبات مهم‌ترین نگرانی میباشد از آن استفاده شود.

بازه حرکتی با این نوع واکر معدود میباشد و بایستی بر روی سطح ها صاف (سوای بدون ناهمواری) استفاده شود. همینطور برای اشخاص سالخورده با عدم نگهداری تعادل بسیار مطلوب میباشد.

سبک دیگر این واکرها واکر پلکان‌ی میباشد، که‌این سبک به جهت داشتن دو مجموعه در ارتفاعات گوناگون (پلکان‌ای)، برای نشستن و بلندشدن بر روی صندلی یا این که سرویس بهداشتی خارجی بسیار مطلوب میباشد.

برخی از واکرهای ساده قابلیت خم شدن (سبک تاشو) را نیز دارا هستند، که حمل و نقل آنان بسیار راحت تر میباشد. بطور کلی واکر ساده را می توان بهترین نوع واکر معرفی کرد.

بهترین نوع واکر چیست؟

بهترین نوع واکر چیست؟

 

واکر چرخدار:

این نوع واکر مثل واکر استاندارد میباشد، با این فرق که در دو طرف جلویی خویش چرخ دارااست. وجود چرخ سبب حرکت آسان تر میشود، این واکر برای به کارگیری خارج از خانه مطلوب باشد.

چرخ‌ها به فرد اذن می دهد، در هنگام جنبش کردن واکر را به جای بلند کردن به جلو هل دهد و دیگر نیاز به بلند کردن آن نداشته باشد.

واکرهای دو چرخ، دارنده چرخ در بخش دو بخش جلویی و نوک لاستیکی روی بخش های عقب میباشد. شخص قادر است وزن خویش را هنگام جنبش روی واکر بیندازد و پایه های نوک لاستیکی بازدارنده از چرخش و غلتیدن آن می‌گردد.

این سبک واکر برای زمین‌های ناهموار مطلوب میباشد و برای استفاده در داخل و بیرون از خانه سفارش می گردد. البته تکان با آن بر روی فرش می تواند تا حدودی طاقت فرسا باشد.

این نوع واکرها (Walkers) برای عده ای مطلوب میباشد، که دارنده تعادل میانگین تا خوب می‌باشند. ولی در‌حالتی که بیش تر از حد به واکر وزن وارد خواهد شد، چرخ‌ها تخت فشار حرکت می‌نمایند و منجر از دست رفتن تعادل می شود.

خصوصیت های یک واکر خوب :

فریم: کادر های واکر تازه از لوله های آلومینیومی  تشکیل شده و تحمل کننده وزن میباشند. طول واکر معمولاً بسته به سبک آن قادر است 5 -10 اندازه تهیه شود.

مجموعه ها : دستگیره ها در دو طرف واکر قرار گرفته است. آن‌ها معمولاً از پلاستیک ، فوم یا این که بقیه مواد قابل انعطاف مانند ژل ساخته میشوند. در حالتی‌که گیربکس سازنده ریلکس نباشد ،  اقتدار آن را با یک کدام از بخ ها جایگزین کرد. برای کسانی که کف دستشان عرق می نماید ، یک دستگیره  فومی احتمال دارد بهتر کار نماید. گروه های بزرگتر برای اشخاص دچار به آرتروز یا این که اشتباهات دیگر با درک چربی مطلوب میباشد.

چرخ ها: چرخ ها یا این که \”کاستورها\” روی یک واکر دو چرخ معمولاً 3 یا این که 5 میباشند و پیچ نمی‌خورند.

امیدواریم مطالب بیان شده در رابطه با راهنمای خرید بهترین نوع واکر چرخدار ترمزدار و ساده ویلچری به قدر کافی اطلاعات لازم را در اختیار شما گزاشته باشد. همچنین شما برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با قسمت پشتیبانی در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *