ارتوپدی

بررسی فواید و ویژگی های بهترین قوزبند و شست بند طبی

بررسی فواید و ویژگی های بهترین قوزبند و شست بند طبی

شست و مچ انسان همواره در معرض آسیب های شکستگی می باشد. همچنین برخی از اشخاص دارای قوز هستند که این مشکل با گذشت زمان حاد تر می شود. اگر قصد بررسی فواید و ویژگی های بهترین قوزبند و شست بند طبی را دارید تا انتهای این مقاله ما را همراهی کنید …

فواید و ویژگی های استفاده از شست بند و مچ بند طبی چیست؟

مچ بند و شست بند آتل دار تینور سبب محدودیت حرکات مچ و شست دست گردیده و به کاهش درد یاری می نماید. آتل درنظرگرفته شده برای این جنس، انگشت شست را در حالت آناتومیک قرار می‌دهد. هنگام به کارگیری از این کالا، مچ دست نیز در حالت عملکردی قرار میگیرد. از مچ شست بند می‌توانید هنگام ابتلا به بیماری دوکرون، آرتروز آنگشت شست، التهاب تاندونی، بعداز گشودن گچ، شکستگی استخوان مچ و همینطور جهت پرهیز از تغییر و تحول شکل دست در بیماری آرتریت روماتوئید به کار گیری نمائید. این کالا به راحتی قابل به کار گیری و پوشیدن است. خرید و قیمت شست بند طبی به عوامل گوناگونی وابسته است.

فواید به کار گیری از مچ بند و شست بند آتل دار تینور
ساخت انعطاف پذیری ماهیچه‌ها تاندون ها و لیگامان های مچ دست و انگشت شست
زیاد شدن دمای موضعی جهت بالا رفتن گردش خون
از میان بردن بی آبی نسوج و احشای داخلی
تسریع در بهبود صدمات و بیماری ها
کاهش تورم
مچ بند آتل دار همراه با آتل شست تینور به دلیل وجود آتل آلومینیومی با امکان صورت پذیری، علاوه بر حفظ مچ دست در موقعیت استراحت (Rest Position)، سبب بی حرکتی و ثبات انگشت شست نیز می گردد. (فرم آتل شست می بایست به نحوی باشد که علاوه بر تامین لحاظ دکتر معالج سبب تولید فشار غیر مطلوب روی شست نشود)

فواید و ویژگی های استفاده از شست بند و مچ بند طبی چیست؟

فواید و ویژگی های استفاده از شست بند و مچ بند طبی چیست؟

کاربرد به کارگیری از مچ بند آتل دار همراه با آتل شست تینور:

روماتوئید آرتریت مچ دست جهت پرهیز از انحراف مچ دست
معالجه التهاب تاندون های مچ دست و انگشت شست
حفظ از مچ دست بعداز اتمام زمان گچ گیری
در رفتگی و شکستگی های استخوان مچ دست
کارپال تانل سیندرم
ضرب دیدگی
گانگلیون

شخص مطلوب برای قوزبند طبی چه کسی است؟

نوجوان ها در گیر قوز خفیف تا متوسط می بایست از کمربند طبی به کارگیری نمایند. قوزبند طبی در حین  حال رشد بودن استخوان‌ها بسته می‌گردد تا از بیشتر شدن قوز خودداری خواهد شد. بیماران در روزهای اولیه بستن قوزبند طبی اندکی حس اندوه و محدودیت می‌نمایند؛ البته اکثر بیماران بعد از مدتی به قوزبند عادت می‌نمایند. قوزبندهای طبی امروزی به سیرتکامل تولید گردیده‌اند که ریلکس باشند و مریض بتواند هنگام بستن قوزبند نیز در اکثری از عمل‌ها شرکت نماید.

مریض نوجوان می بایست تا هنگام توقف پرورش ردیف فقرات، معمولاً حوالی ۱۴ تا ۱۵ سالگی، از قوزبند طبی به کار گیری نماید. کمربند طبی معمولاً برای بزرگسالانی که رشدشان متوقف گردیده است، پیشنهاد نمی شود؛ زیرا کمربند در‌این سن نمی‌تواند حالت ستون فقرات را تصحیح نماید.

عارضه‌های قابل تصحیح با قوزبند طبی

در حالتی که چه قوزبند طبی اساسا برای معالجه اسکولیوز ایدیوپاتیک (انحراف بدون علت مشخص و معلوم ستون فقرات) نوجوان ها تولید گردیده است، ولی برای بدشکلی‌های ستون فقرات، مانند قوس کمر (اسکولیوز، کژپشتی یا این که انحراف جانبی ستون فقرات)، قوز کمر و اسپوندیلولیستزیس بزرگسالان نیز تجویز میگردد. شما برای قیمت و خرید انواع قوزبند طبی می توانید به فروشگاه اینترنتی تجهیزات پزشکی درمان شو مراجعه کنید.

در حقیقت از قوزبند طبی در تست‌های بالینی مقدماتی برای معالجه بیماران مبتلا بدشکلی‌های ستون فقراتی مصرف شده میباشد که مشکلشان از عارضه‌های ذیل نشأت میگیرد:

اسکولیوز یا این که قوز کمر بیش تر از ۵۰ درجه برای بیمارانی که کار جراحی برایشان مطلوب وجود ندارد یا این که تمایلی به جراحی ندارند.
قوز یا این که قوس کمری که در مقطع بزرگسالی ساخته شده است.
قوز یا این که اسکولیوزی که بعد از جراحی فیوژن (کم آب کردن مهره‌ها) ساخته شده است.
قوس کمر در کنار  لق شدن (لیستزیس) جانبی مهره‌ها که بعد از سانحه و جراحت‌دیدگی بروز یافته میباشد.
ام اس
اوتیسم و مشکل بی توجهی (ADD)
سندرم اهلرز ـ دانلوس
سندرم نونان
نوروفیبروماتوز
بیماری شوئرمن
بیماری Camptocormia
شکستگی مهره‌های سالمندان
شکستگی مهره‌ها در اثر جراحت دیدگی و سانحه
شرایط اندامی نامناسب فارغ از رابطه به بدشکلی ستون فقرات

عارضه‌های قابل تصحیح با قوزبند طبی

عارضه‌های قابل تصحیح با قوزبند طبی

قوزبند طبی چه طور بدشکلی را تصحیح می‌نماید؟

هر دفعه که مریض تکان می‌نماید، قوزبند طبی مقاومتی ارتجاعی را در قبال این جنبش ایفا می‌نماید تا تکان اصلاحی ستون فقرات و ساختارهای محافظ آن را تولید نماید. این تکان در بلندمدت سیستم عصبی عضلانی را از جدید سازمان‌دهی می‌نماید و با اعتنا به گزینه هر مریض انحناء را تصحیح می‌نماید، پیشرفت آن را متوقف یا این که آرام می‌نماید و یا این که موقعیت اندامی مریض را بهبود میدهد.

آیا بستن قوزبند طبی منجر بروز درد میشود؟

نه، یک کدام از مزایای قوزبند طبی (clavicle splint) فارغ از درد و غیرتهاجمی بودن آن میباشد. ممکن میباشد مشکل خفیفی را در طول آغاز معالجه احساس فرمائید، ولی درد به گذر زمان مجال و به موازات عادت کردن به قوزبند طبی از میان می‌رود. قوزبند طبی در بلندمدت درد را معدود می‌نماید یا این که تماماً التیام میدهد.

چندین ساعت در روز می بایست از قوزبند طبی مصرف شود؟

قوزبند طبی بایستی ۲۰ ساعت در روز بسته گردد. فرصت استراحت ۴ ساعته را بایستی متناسب با معدودبودن تحرک‌ترین ساعت‌های روز به دو یا این که چندین نوبت تقسیم کرد. درهر صورت قزبند طبی می بایست قطعاً در طی شب و هنگام خوابیدن بسته گردد.

هر چندین وقت یک بار می بایست به دکتر معالج مراجعه کرد؟

بیماران جوان‌تر معمولاً ۴ تا ۶ هفته بعداز بستن کمربند طبی می بایست به دکتر مراجعه نمایند. ویزیت‌های بعدی تا فرصت توقف به کار گیری از کمربند طبی در وقفه‌های سه ماهه زمانبندی می‌گردد.

امیدواریم مطالب گفته شده در رابطه با بررسی فواید و ویژگی های بهترین قوزبند و شست بند طبی برای شما مفید بوده باشد. در هر صورت شما برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قوزبند و شست بند طبی می توانید با قسمت پشتیبانی در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *