ارتوپدی

بررسی کاربرد انواع کتف بند طبی آتل دار برای درد شانه و بهترین فواید فتق بند طبی

بررسی کاربرد انواع کتف بند طبی آتل دار برای درد شانه و بهترین فواید فتق بند طبی

امروزه به دلیل انجام حرکات های ورزشی غیر استاندارد و یا استفاده نادرست از کتف شانه، مشاهده می کنیم که میزان مشکلات کتفی افزایش یافته است. از طرفی دیگر مشکلات مربوط به فتق تنها از راه فتق بند حل می شود. در این مقاله می خواهیم بطور مفصل در رابطه با بررسی کاربرد انواع کتف بند طبی آتل دار برای درد شانه و بهترین فواید فتق بند طبی سخنان مهمی را بیان کنیم.

 

به کار گیری از کتف بند چه مزیت هایی دارد؟

عارضه هایی مانند قوز کمر و صدمه در حوزه‌ کتف و سرشانه در اکثری از اشخاص جامعه ما شایع می باشند؛ به خصوص کسانی که با اصول نشستن و ورزش درست آشنا نبوده و شغل های روزانه رنجداری ایفا میدهند. درصورتی که کتف و یا این که سرشانه شما جراحت ضربه ای دیده و یا این که کوفته گردیده باشد، در این حالت می‌توانید از کتف بند برای معالجه درد به وجود آمده به کار گیری نمائید. اما نگران دردهای شدید ناشی از کوفتگی نیز نباشید؛ کتف بندهای طبی قدرتمند می‌باشند این دردها را نیز برای شما جبران نمایند. کتف بند طبی با خودداری از تحرک در منطقه موردنظر، امداد می نماید تا ستون فقرات در بخشی که مجروح میباشد صاف گردیده و از درد بیشتر در منطقه موردنظر خودداری خواهد شد. شانه و کتف تحت عنوان عضوی شکننده در اکثر کار های ورزشی شناخته می گردند. بسیار به چشم می‌خورد که ورزشکاران در هنگام ایفا عمل های سنگین در باشگاه و یا این که نوجوان ها در هنگام اجرا فعایت های ورزشی در مدرسه، در گیر جراحت در شانه و سرشانه می‌شوند. خرید کتف بند و به کار گیری از آن برای این گروه از اشخاص، گزینش بسیار قابل قبولی میباشد. ممکن میباشد در چند روز اولیه به کار گیری از کتف بند، حس ناراحتی فرمایید. نگران نباشید، شانه بندهای تازه به نحوی پباده سازی گردیده اند که بسیار ریلکس بوده و به شما یاری می نمایند تا به راحتی بتوانید کار های روزمره خویش را اجرا دهید.

کتف بندها برای چه مواقعی قابل به کارگیری میباشند؟

کتف بندها، موردها به کار گیری زیادی دارا هستند. روی هم خوابیدن ریه ها در اکثری از موردها، باعث به بروز ایرادات گوناگون تنفسی می‌شود. در اینگونه مواقعی میتوانید از شانه بند به کار گیری نمایید. به کار گیری از شانه بند به بدن شما یاری خواهد کرد تا مهره های پشت بدن به موقعیت تعادل کشیده گردیده و با کاستن فشار روی ریه ها، تنفس مریض ریلکس تر گردد. ولی دراین مورد، از شانه بند پس از مشاوره با پزشک معالج کارشناس خود به کار گیری فرمایید. جذاب میباشد بدانید که به کارگیری از شانه بند برای بانوانی که در‌پی یافتن راهکارهایی برای مراقبت زیبایی اندام خویش می‌باشند نیز بسیار کاربردی میباشد. هنگامی از کتف بند به کار گیری میکنید، حوزه‌ شانه و سرشانه شما فرم دهی قابل قبولی پیدا کرده و درنتیجه از افتادگی شانه ها و کتف ها پرهیز میگردد. همینطور احتمالاً شما نیز پدیده شایع خستگی پشت را در اشخاصی که به صورت مداوم با رایانه عمل می نمایند، رانندگی می نمایند و یا این که عمل های ورزشی ایفا می‌کنند را دیده باشید. پزشکان بدین مجموعه از اشخاص توصیه میکنند که برای دوری از خستگی عضله ها، از کتف بند به کارگیری نمایند.

قیمت و برند؛ دو معیاری که نباید در خرید کتف بند طبی فراموش نباید کرد:

قیمت و برند؛ دو معیاری که نباید در خرید کتف بند طبی فراموش نباید کرد:

قیمت و برند؛ دو معیاری که نباید در خرید کتف بند طبی فراموش نباید کرد:

ازجمله مهمترین معیارهایی که باید در خرید شانه بند در لحاظ بگیرید، قیمت شانه بند میباشد. عامل های مختلفی می‌توانند در انتخاب قیمت شانه بند تأثیرگذار باشند که ازجمله آن‌ها می شود به سایز، کمپانی تولیدکننده و نوع شانه بند اشاره نمود. هرچقدر کتف بند دارنده سایز والا تری بوده و یا این که ساخت یک مارک دارای اعتبار باشد، ارزش کتف بند نیز فراتر خواهد بود. از مهم‌ترین برندهای سازنده شانه بند نیز خواهیم توانست به دکتر مد، ال پی، اپو و طب و صنعت اشاره کنیم. هر مورد از این امکان ها کارایی نموده اند با ارائه قابلیتی مخصوص، مزیت رقابتی خویش را در مقایسه با بقیه برندها نگهداری نمایند. قیمت و خرید کتف بند طبی به عوامل گوناگونی بستگی دارد.

فتق چه می باشد و کجاست؟

جدار شکم و کف لگن از نگاه آناتومی از لایه های گوناگون مشتمل بر ماهیچه ها و بافت نگه دارنده یا این که فاسیا درست شده میباشد. در حالتی‌که که‌این ماهیچه ها و فاسیا به علل ژنتیکی و یا این که فشار بیش تر از حد وارفته خواهد شد منجر برجسته گی در منطقه پوست محل می‌شود که به آن فتق یا این که هرنی گفته میشود. استفاده از کتف بند و فتق بند طبی پیشنهاد همیشگی ما به شماست.

اشکال فتق

۱- فتق اینگوینال: فتق که در شبکه اینگوینال رخداد می افتد (مرسوم ترین)

۲- فتق فمورال: فتق که در شبکه استخوان ران تولید میگردد

3- Velpeau Hernia: فتقی که در جلوی رگهای خونی ران حادثه می افتد (کم)

۴- فتق نافی.

۵- فتق برشی.

۶- فتق اپی گاستریک.

۷- فتق هیاتال.

فتق چه می باشد و کجاست؟

فتق چه می باشد و کجاست؟

دلیل ایجاد کننده فتق چیست؟

هرنی ممکن میباشد مادرزادی باشد که اکثر وقت ها پسربچه ها و به دلیل نقص در سیر کاهشی بیضه ها تولید میگردد که ممکن میباشد همراه با آب در بیضه یا این که هیدروسل نیز باشد. فتق بند طبی امروزه از پرکاربرد ترین محصولات ارتوپدی می باشد.

علل اکتسابی
به هر علتی فشار درون شکم بیشتراز حد بالا رود ممکن میباشد منجر پاره‌گی پریتوان و فاسیا و ماهیچه‌ها و منجر تولید هرنی گردد. برای مثالً بیماری مزمن ریه، سرفه های مزمن، کشیدن سیگار، بزرگی پروستات که برداشتن ناگهانی وسایل تشکیل از مواقعی می‌باشند که سبب هرنی میگردند. در مواقعی نیز هرنی در پی کار های جراحی باز شکمی تولید می‌شود که به دلیل جراحت دیدن عصب عضله‌ها حین جراحی منجر شل و ول شدن عضله و تولید هرنی می گردد. استفاده از فتق بند (Truss) برای این مشکلات بسیار کارآمد است.
علائم فتق بیضه کدامند؟
۱- او‌لین نشانه برجستگی پوستی محل است که بسته به شدت آن از یک گردو کوچک تا توپ فوتبال متغیر میباشد.

۲- دومی نشان هرنی درد است: هر درد مزمن در حیطه شبکه اینگوینال ممکن میباشد نماد از یک هرنی و یا این که استارت آن باشد.

از خصوصیات هرنی این میباشد که در شرایط ایستاده و با زور زدن پررنگ و بزرگتر می‌گردد و در وضعیت خوابیده از میان می رود که بدین وضعیت sliding میگویند. در مواردی ممکن میباشد اجزاء روده در درون کیسه فتق گیر افتاده و بسبب انقطاع خونرسانی و درد شدیدی در محل فتق تولید می نماید که با موقعیت خوابیدن نیز از میان نمی رود. یادتان باشد این موقعیت جزء اورژانس های علم پزشکی میباشد و مریض هر چه سریعتر بایستی زیر جراحی قرار بگیرد چرا‌که در شکل تأخیر منجر سیاه شدن روده ها و عفونت و مرگ مریض می‌گردد.

شایعترین دلیل هرنی در بخش تحتانی شکم در سنین بالا: به دلیل بزرگی پروستات میباشد. به دلیل بزرگی پروستات مریض بدون چاره میشود که از زور زدن جهت بیرون کردن ادرار به کار گیری نماید که‌این زور زدن مزمن ممکن میباشد منجر تولید فتق  اینگوینال و ناباروری بالای بیضه ها میشود.

امیدواریم مطالب بیان شده در رابطه با بررسی کاربرد انواع کتف بند طبی آتل دار برای درد شانه و بهترین فواید فتق بند طبی برای شما موثر بوده باشد. همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با کتف بند و فتق بند طبی می توانید با قسمت پشتیبانی، سایت و فروشکاه اینترنتی درمان شو در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *