ارتوپدی

بررسی بهترین انواع عصا طبی مخصوص سالمندان و معلولان جسمی

بررسی بهترین انواع عصا طبی مخصوص سالمندان و معلولان جسمی

عصا همواره بعنوان یکی از مهمترین تکیه گاه ها برای حرکت اشخاص معلول و ناتوان است. در این مقاله قصد داریم در مورد بررسی بهترین انواع عصا طبی مخصوص سالمندان و معلولان جسمی صحبت کنیم. اگر قصد خرید بهترین عصا طبی را دارید تا انتهای مقاله ما را همراهی کنید…

عصا چیست ؟

عصا ( در لاتین کلمه و واژه walking stick ) وسیله ای میباشد که به خواسته تسهیل فرمان راه و روش رفتن به کار گیری می گردد، هرچند کاربرد های دیگر برای مثال مد ( fashion ) و وسیله دفاعی نیز برای آن تمجید میشود.

خرید عصا طبی در سایز ها و انواع گوناگون ساخته و فروخته میشود. همین امر آن را تبدیل به جنسی نموده است که بخش اعظمی از دسته داران ( Collectors ) نیز مجذوب خویش ساخته میباشد. برخی از چوب دستی ها مطلوب جهت به کار گیری اشخاص با معلولیت خاص گزینه به کار گیری قرار میگیرد.

یکی مهم‌ترین قسمت های هر عصایی مجموعه آن میباشد. دسته عصا به خواسته نگه داشتن هرچه آسان تر  چوب دستی در دست ، تقسیم وزن روی چوب دستی و پخش نیروی وزن در طول چوب دستی نیز کاربرد داراست. یک کدام از مهمترین فاکتور هایی که در گروه چوب دستی اصلی میباشد شیوه اتصال آن به بدنه عصاست که در سبک های پر ارزش ترین این اتصال وجود نداشته و دسته و بدنه به صورت یک تیکه تشکیل شده اند. مثال آن دسته چوب دستی نهال خم گردیده مجموعه عصادست میباشد.

معرفی شایسته ترین چوب دستی برای سالمندان و گونه های آن

معرفی شایسته ترین چوب دستی برای سالمندان و گونه های آن

معرفی شایسته ترین چوب دستی برای سالمندان و گونه های آن

معمولا اشخاصی که دارنده ناتوانی در جنبش می‌باشند؛ موظف به به کار گیری از اشکال عصا می باشند. مبنی بر نیازهای متعدد مشتریان، معمولا مثال‌های متفاوتی از عصاها تولید شده اند و روانه بازار میشوند. شایسته ترین عصای طبی به روش‌های مختلفی دسته‌بندی می‌گردد. در برخی تقسیم‌ها، دسته چوب دستی اهمیت داراست؛ در حالی‌که در دیگر گونه های گروه‌بندی‌ها ساختار کلی مورد دقت قرار میگیرد.

عصاها از لحاظ ساختار کلی به اشکال پایین تقسیم‌بندی میگردند:

عصای تک نقطه‌ای
عصای چندین نقطه‌ای
عصای تاشو
عصاهای صندلی‌شو

باکیفیت ترین چوب دستی برای سالمندان

این نوع از عصاها (cane) بسیار معمولی میباشند و به عبارتی صورت رایجی میباشد که شما دیده‌اید. چوب دستی دارنده ساختار بی آلایش‌ای میباشد و در بخش دسته یک انحنای مطلوب داراست. همینطور در انتهای خویش دارنده یک سطح اتکای یک نقطه‌ای میباشد که امنیت قدم‌های شخص کم‌توان حرکتی یا این که سالمند را تامین می‌نماید. اینگونه ابزارهایی شایسته ترین چوب دستی برای سالمندان به‌حساب می آیند و بیشتر مشابه به یک ابزار کمکی میباشند.

بهترین عصای طبی
بهترین عصای طبی

بهترین عصای طبی

اشخاص با قدرت و توان کمتر مخصوصا آن‌هایی که در اثر بیماری یا این که تصادفات توانمند به تکان نیستند؛ بایستی اینگونه عصاهایی را خریداری نمایند. البته چرا خرید این نوع از عصاهای چندین نقطه‌ای پیشنهاد میگردد؟

ساختار عصاها به‌سیرتکامل‌ای میباشند که در بخش سطح اعتماد دارنده چندین نقطه میباشند. یعنی چوب دستی تکیه مطلوب‌تری به زمین دارااست. سطح اعتماد ایمن‌تری را آماده می‌نماید. با اعتنا به سطح نیازهای مشتریان ممکن‌میباشد گونه های مختلفی با سطح اتکاهای متعدد ساخت‌و‌ساز و روانه بازار شوند. تعداد نقاط اتصال معمولا با رینگ شناخته میگردند و مثال‌های چهار رینگ‌ای دارنده چهار نقطه اعتماد به زمین می باشند.

اینگونه ابزارهایی جهت یاری به عده ای که مبتلا زخم‌ها و شکستگی‌های شدیدی گردیده‌اند؛ بسیار عالی می باشند. در مقطع یک تا دو ماه اولیه که جنبش به‌شدت مشقت بار می گردد؛ اینگونه ابزاری شایسته ترین عصای طبی به شمار می رود و شخص می‌تواند که اشکال تحرکات ما یحتاج خویش را انجام دهد.

اشکال عصاهای تاشو
بخش اعظمی از اشخاصی که مبتلا کم‌توانی حرکتی گردیده‌اند؛ رغبت دارند که عزت نفس خویش را مراقبت نمایند و تنها زمان‌هایی که نیاز میباشد از عصای خویش به کارگیری نمایند. اینگونه اشخاصی بایستی از اشکال عصاهای تاشو به کارگیری نمایند. چوب دستی در طول خود دارنده نقاطی میباشد که امکان تاشوندگی دارا هستند. به این ترتیب به‌راحتی از بخش‌های متعدد گشوده و بسته میشوند و از ابزارهای جمع‌وجور به شمار می رود.

وقتی‌که چوب دستی تماما گشوده شده است؛ ساختار بسیار محکمی داراست و به‌هیچ وجه قابلیت و امکان جمع‌شدن آن نیست. همینطور وقتی‌که شخص سالمند به آن نیازی ندارد؛ بسیار ریلکس تا می شوند و در کیف‌های دستی کوچک نیز جای میگیرند. درنتیجه از اشکال شایسته ترین چوب دستی برای سالمندان و اشخاص کم‌تحرک به حساب می آید.

عصاهای صندلی‌شو
بعضا بیماران یا این که سالمندان قابلیت پیاده‌روی وقت گیر‌مدت را ندارند و بعد از مدتی گام زدن خسته می گردند. طراحان و سازندگان فروشگاه آنلاین درمان شو کوشش کرده‌‌اند که اشکال قابل قبولی از عصاها را پباده سازی و ساخت‌و‌ساز نمایند. عصاهای صندلی‌شو نیز مثالی از محصول ها میباشد که شایسته ترین عصای طبی به شمار می رود.

اشخاصی که از اینگونه عصاهایی به کار گیری می‌نمایند؛ مهلت دارند که زمانی که خسته میگردند؛ چوب دستی را به شرایط صندلی تبدیل نمایند. درین‌شکل قابلیت نشستن بر آن را دارا هستند. اینگونه عصایی بهترین عصای طبی میباشد که به اشخاص کم‌توان زیادی سرویس می‌نماید. بیمارانی که طبق تجویز پزشک معالج بدون چاره به اجرا پیاده‌روی یا این که تحرک می‌باشند؛ با یاری این وسیله توانمند می باشند که علاوه بر کار به امر پزشک معالج کارشناس، استراحت‌های موردنیاز را داشته باشند.

مطالب گفته شده در رابطه با بررسی بهترین انواع عصا طبی مخصوص سالمندان و معلولان جسمی بسیار کامل و مفید بوده است. با این حال جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد بهترین عصا ها می توانید با قسمت پشتیبانی فروشگاه در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.