قلب و عروق

معرفی بهترین دستگاه فشارسنج های عقربه ای، جیوه ای، دیجیتالی و سخنگو

معرفی بهترین دستگاه فشارسنج های عقربه ای، جیوه ای، دیجیتالی و سخنگو

استفاده از فشارسنج برای بیمارانی که مشکلات قلبی دارند بسیار ضروری است. همواره میزان فشار بالا و یا فشار پایین خون سبب ایجاد مشکلاتی در اشخاص می شود. از این رو با تهیه یک فشار سنج خوب می توانید خود را در برابر این مشکلات حفظ کنید. نمونه ها و مدل های مختلفی از دستگاه فشارسنج در بازار موجود است. برخی از این نمونه دستگاه ها عبار هستند از : دستگاه فشارسنج عقربه ای، دستگاه فشارسنج جیوه ای، دستگاه فشارسنج دیجیتالی و دستگاه فشارسنج سخنگو. هر یک از این دستگاه ها دارای ویژگی ها و کاربرد های متفاوتی هستند. در ادامه بحث به معرفی بهترین دستگاه فشارسنج های عقربه ای، جیوه ای، دیجیتالی و سخنگو خواهیم پرداخت. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید…

دستگاه فشارسنج چیست؟

دستگاه فشارسنج همیشه همراه با وسیله‌ای گزینه به کارگیری قرار میگیرد که معلوم می‌نماید در چه فشاری جریان خون در شریان بسته‌گردیده شروع میگردد (فشار خون حداکثر) و در چه فشاری جریان خون فارغ از بازدارنده ادامه پیدا می‌نماید (فشار خون حداقل). در فشارسنج‌های دستی، یک گوشی پزشکی (یا این که استتوسکوپ) میباشد که‌این فعالیت را اجرا میدهد.

اسفیگمومانومتر که از دو واژه و کلمه یونانی \”اسفیگموس\” به معنای نبض و واژه و کلمه علمی \”مانومتر\” به معنای فشارسنج تشکیل‌شده میباشد، برای اولی بار به وسیله \”ساموئل زیگفرید کارل ریتر فون باخ\” در قرن نوزدهم ابداع شد.

سیپیونه ریوا- روچی در سال 1896 سیرتکامل با قایلیت کاربرد معمولی‌تری از آن را ایجاد کرد و هاروی کوشینگ در سال 1901 این دستگاه را برای اندازه گیری فشار خون به عمل برد و به کارگیری از ان را همگانی کرد. امروزه بهترین دستگاه فشارسنج را می توان با اطلاعات لازم و کافی انتخاب کرد.

دستگاه فشار سنج معمولا از این قسمت‌ها تشکیل میشود:

– یک بازوبند دربردارنده یک کیسه لاستیکی قابل اتساع.

– یک قسمت سنجش فشار.

– لوله‌هایی که‌این دو قسمت را به هم وصل می‌نمایند.

– یک توپی برای باد کردن بازوبند که با لوله‌هایی به آن متصل میباشد (در سبک‌هایی که به صورت اتومات باد نمی شوند).

این توپی بادکننده دارنده یک روزنه یک‌طرفه که بازدارنده از رجوع هوا و افت فشار در بازوبند می شود. و نیز یک روزنه پیچ‌دار میباشد که امکان تهیه و تنظیم داراست و به شخصی که فشار را اندازه می گیرد، قابلیت و امکان میدهد تا فشار داخل سیستم را به نحوه‌ای در دست گرفتن‌ کم کند.

فشارسنج جیوه ای چیست؟

فشارسنج جیوه ای یک وسیله پزشکی برای اندازه گیری معیار فشارخون میباشد که در اکثری از مریض‌خانه‌ها و مرکزهای درمانی آیتم به کار گیری قرار می گیرد. فشارسنج جیوه ای دربرگیرنده یک بازوبند یا این که کاف و یک محفظه فلزی ست که رتبه بندی گردیده و در انتهای آن مخزن جیوه جای دارد. جنبش جیوه در ستون فشارسنج، معیار فشارخون شخص را اکران میدهد.

راحتی در به کار گیری و توجه بالای فشارسنج‌های دیجیتالی منجر شد‌ه‌است که تقاضا و خرید فشارسنج‌های جیوه ای کاهش پیدا نماید با این شرایط  بعضا از پزشکان از فشارسنج‌های جیوه ای به کار گیری می‌نمایند و آنان را ظریف ترین نوع فشارسنج می دانند.
روش عمل فشارسنج جیوه ای

فشارسنج جیوه ای چیست

فشارسنج جیوه ای چیست

در‌این قسمت با طرز به کار گیری از فشارسنج جیوه ای آشنا می شوید.
برای خرید بهترین دستگاه فشارسنج می توانید به سایت درمان شو مراجعه کنید.
در مکانی قرار بگیرید که بتوانید آرنج تان را بر روی سطح صاف و محکمی مثل میز بگذارید.
آرنج تان را خم فرمائید به گونه ای که با قلبتان در یک سطح و موازی باشد. برای اندازه گیری فشارخون اکثر پزشکان و کارشناسان سفارش می‌نمایند که از بازوی چپ به کار گیری فرمائید.
در شرایطی که آستین لباستان بلند میباشد آن را به سمت بالا تا بزنید. کاف یا این که بازوبند فشارسنج را به دور بازو ( بالای بازو) ببندید. بعضا از بازوبندها دارنده نوار چسبی می‌باشند که سبب میشود کاف در مکان خویش سفت قرار بگیرد. به‌این نکته دقت داشته باشید که کاف را خیلی محکم نبندید.
گوشی پزشکی را به آرامی در گوش خویش قرار دهید آنگاه دیافراگم یا این که بخش پهن گوشی پزشکی را بر روی پوست خویش و بالای آرنج بگذارید.
پیچ مخزن جیوه را گشوده فرمائید. در بالا که هیچ فشاری به فشارسنج وارد نمیکنید، بایستی سطح جیوه بر روی صفر باشد.
دیافراگم را با یاری انگشت اشاره و انگشت میانه خویش نگه دارید و با تکان آن، محل نبض را پیدا فرمائید.
با دست دیگر پیچ پمپ پلاستیکی را در سوی عقربه‌های ساعت ببندید. دقت داشته باشید که بیش تر از اندازه آن را محکم نکنید. پیچ را به میزانی ببندید که هوا از آن بیرون نشود.
به آرامی و به صورت مداوم کاف را باد فرمایید. با بالا آمدن سطح جیوه در محیط فلزی و همزمان با او‌لین صدایی که در گوشی پزشکی می‌شنوید، عددی که سطح جیوه مقابل آن قرار گرفته میباشد را به یاد بسپارید. این مقدار علامت دهنده فشار سیستولی هست.
بعداز آن پیچ پمپ را برخلاف جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید تا باد کاف تخلیه گردد. به فشارسنج اعتنا داشته باشید. وقتی که صدایی به گوش نمیرسد و یا این که صدا جدا میشود، مجددا عددی که سطح جیوه نمایش میدهد را به خیال و خاطر بسپارید. این عدد فشار دیاستولی را بیان می کند.
این دو مقدار به ترتیب معیار حداکثر و دستکم فشار خون را نمایش خواهد داد. برای یقین بیشتر از اعداد به دست آمده میتوانید این عمل را با دست دیگر خویش نیز تکرار نمایید.

بهترین برند فشارسنج جیوه ای

سبک‌ها و برندهای مختلفی از فشارسنج‌ های جیوه ای در بازار عرضه می شوند که هریک خصوصیت‌های متنوعی دارا‌هستند. برای خرید فشارسنج جیوه ای مطلقا به کیفیت دستگاه و دارای اعتبار بودن سایتی که قصد خرید فشارسنج را دارید دقت داشته باشید. بیورر به عنوان مثال برندهای دارای اعتبار و کیفیت خوب فشارسنج به حساب می‌آید. امید است این نوشته‌ی علمی برایتان کاربردی بوده باشد. فروشگاه آنلاین درمان شو عرضه کننده طیف وسیعی از اشکال فشارسنج با بالاترین سطح کیفیت می باشد.

فشارسنج عقربه ای چیست؟

فشارسنج عقربه ای دستگاهی برای اندازه گیری فشارخون میباشد.

فشارسنج عقربه ای دارنده یک کاف ، استتوسکوپ یا این که گوشی پزشکی ،پوار و یک گیج اندازه گیری است.

کاف بطور معمول دارنده ذو شلنگ میباشد که یکی‌از آنان به پوار فشارسنج متصل گردیده و دیگری به گیج فشارسنج پیوند میخورد. در هنگام خرید فشارسنج عقربه ای به کاف آم دقت فراوان کنید.

گیج فشارسنج واحد سنجش فشارکاف را اندازه گیری می نماید.

پوار فشارسنج به وسیله یک شلنگ به کاف پیوند می خورد که با فشردن پوار کاف باد میگردد.
پس از آنکه کاف فشارسنج بطور تماما باد شد به وسیله پیچ درنظرگرفته شده روی پوار هوای درون کاف بایستی تخلیه شود.

گیج واحد سنجش فشار خون را اندازه گیری می نماید فشار بالا را فشار سیستولیک و فشار زیر را فشار دیاستولیک می‌گویند.

گوشی پزشکی یا این که استتوسکوپ برای شنیدن نبض و جریان خون در هنگام اندازه گیری به کارگیری می‌شود.
روش اندازه گیری فشار خون بوسیله فشارسنج عقربه ای؟
نخست در لحاظ داشته باشید که همواره ارتفاع کاف فشارسنج که به کار گیری مینمایید باید به طوری باشد که تماما به دور باوز بسته گردد.

کاف را به دور بازو ببندید به گونه ای که انتهای کاف حدود ۲ الی ۳ سانتیمتر فراتر از محل اتصال ساعد به بازو باشد.
استتوسکوپ یا این که گوشی پزشکی را در محل اتصال بازو و ساعد به آرامی قرار دهید و در صدر عملکرد نمائید.

نبض را در محل پیدا کرده و با گوشی پزشکی صدای نبض را پیدا کنید.
پوار فشارسنج را همچون تلمبه فشار دهید تا کاف فشارسنج آغاز به پر شدن نماید و تا جایی که گیج فشار سنج عقربه ای عدد ۲۰۰ میلیمتر جیوه را نمایش داد به باد کردن کاف ادامه بدهید.

درین فشار درون گوشی پزشکی هیچ صدای در‌این فشار نمی شنوید چون مسیر جریان خون بسته گردیده و صدای نبض جدا می‌گردد.

آنگاه پیچ پوار را گشوده نمایید و اذن دهید که هوا به آرامی خالی گردد.

فشارسنج عقربه ای چیست

فشارسنج عقربه ای چیست

بعداز گشودن پیچ پوار هوا به آرامی تخلیه گردیده و فشار وارد بر رگهای عروقی معدود می‌گردد زمانی که درین لحظه او‌لین صدای مشابه صدای نبض را درون گوشی پزشکی شنیدید عدد روی گیج فشار سنج را تصویب فرمایید چون این عدد فشار بالا یا این که فشار سیستولیک است.

تخلیه هوای درون کاف ادامه خواهد داشت و صدای نبض را درون گوشی پزشکی می شونید در‌این فرصت عقربه گیج به بالا و ذیل پریدن داراست زمانی که‌این صدا جدا شد عدد روی گیج فشارسنج را تصویب نمائید این عدد فشار زیر یا این که فشار دیاستولیک اسم دارد.

دقت داشته باشید همواره از تندرست بدون نقص دستگاه فشار سنج عقربه ای خویش اعتقاد و باور حاصل نمائید چون کوچکترین حفره درون پوار،شلنگ و یا این که کاف منجر تولید نادرست در اندازه گیری می‌شود.
خرید فشارسنج عقربه ای
همواره سوالی که ذهن خریدار را به خویش درگیر می نماید این پرسش میباشد از کجا فشارسنج عقربه ای بخریم یا این

 چه برندی از فشارسنچ عقربه ای را بخریم؟

برای خرید برند دارای اعتبار و کیفیت خوب میتوانید از برندهایی که در بخش بالا بیان شد به کار گیری فرمائید.

برای خرید فشارسنج عقربه ای مورد ها پایین را در لحاظ داشته باشید:

ساخت مملکت دارای اعتبار یا این که پایین مدرک لیسانس کشوری باشد که از صنعت کار کشته برخوردار باشد.
گارانتی داشته باشد.
پوار کیفیت خوب و قابل انعطاف داشته باشد که دست را خسته نکند.
ظریف باشد ، حتی المقدور با یک فشار سنج ظریف و مورد یقین از نگاه دقت مقایسه خواهد شد.

در رابطه فشارسنج دیجیتالی چه می دانید؟

گونه های مختلفی از دستگاه های فشارسنج دیجیتالی در بازار وجود دارد، ولی در کل آنها دارنده یک کاف و مانیتور نشان، داده ها می‌باشند. برخی از آن ها فشار خونت را در بازوهایتان اندازه گیری می نماید، بعضی دیگر قابلیت و امکان به کارگیری بر روی مچ دست ها را دارا هستند. به کارگیری از این نوع از فشارینج ها مجموعاَ نتیجه های دقیق تری را ارائه می‌دهد، همینطور اساسی میباشد نحوه به کار گیری از فشار سنج دیجیتالی را یاد بگیرید. اعتقاد حاصل نمایید که اندازه کاف مطلوب باشد. انتخاب بهترین دستگاه فشارسنج نیاز به دانش و اطلاعات دارد.

کاف فشارسنج دیجیتالی چه میباشد؟

کلیه این نوع فشارسنج ها دارنده کافی هسهتند که آن را برای انتخاب مقدار فشار خون به دور بازوی شخص بسته میگردد. در شرایطی‌که از یک کاف که همپوشانی کافی برای بازو یا این که مچ دست شما‌را نداشته باشد به کارگیری میکنید، می بایست بدانید که خواندن فشار خون شما صحیح نیست. اندازه صحیح کاف را میان کتف و آرنج خویش اندازه گیری نمایید و یا این که از مقادیر پایین می‌توانید به کارگیری فرمایید:

اندازه کاف کوچک: 18 تا 22 cm
اندازه کاف میانگین: 22 تا 32 cm
اندازه کاف تعالی: 32 تا 45 cm
اکثر نشان دهنده های فشار خون خانگی با اندازه کاف میانگین ​​مطلوب میباشند. ممکن میباشد ناچار گردید به صورت جدا یک کاف دیگر خریداری کنید.

فشارسنج دیجیتالی چه میباشد

فشارسنج دیجیتالی چه میباشد

فشارسنج دیجیتالی را با اعتنا به میزان دارایی خویش تعیین فرمائید

این دستگاه ها می‌توانند در بها های متفاوتی باشند. این معمولا به تعداد خصوصیت های مازاد به مانند: یک حافظه داخلی دارای ارتباط خواهد بود. تمامی شما بایستی فشار خون خویش را در حالت درست اندازه گیری نمائید، اساسی میباشد که یک فشارسنج و یک مداد و برگه برای ثبت آن داشته باشید. خصوصیت های مازاد میتواند اثر گذار باشند اما نبود آنان مشکلی ایجاد نمی کند.
فشارسنج خانگی خویش را کالیبره فرمایید

از‌آنجا که دستگاه فشارسنج دیجیتالی به صورت اتوماتیک مقدار فشار خون را اندازه گیری می نماید، بایستی دستکم یک بار در سال کالیبراسیون شود تا اطمینانی از نمایش دادن میزان درست فشار خون حاصل گردد. برای کالیبراسیون دوباره مانیتور اتوماتیک روی صفحه، بایستی آن را به تولیدکننده ارسال فرمائید. احتمالا هزینه ای برای این خدمت وجود خواهد داشت. در ادامه به معرفی بهترین دستگاه فشارسنج خواهیم پرداخت.

روند به کار گیری از فشارسنج دیجیتالی چه میباشد؟

برای استارت اولیه دستگاه را روشن فرمایید. در نمونه های خود کار، کاف با فشار یک دکمه به صورت اتومات باد می‌گردد. در نمونه های دستی، شما بایستی کاف را باد فرمائید. این عمل را با فشردن چراغ لاستیکی سریعا اجرا می می‌گردد.
بعداز تورم کاف، دستگاه به صورت خود کار و به آرامی هوا را محدود می نماید.
در‌این میان به صفحه نشان دنده جهت خواندن نگاه فرمایید. این فشار سیستولیک و دیاستولیک شما‌را نمایش میدهد. اندازه گیری های خویش را ثبت نمایید. فشار سیستولیک در مقابل فشار دیاستولیک قراردارد. برای مثال، 120/80.
دکمه بیرون شدن هوا را فشار دهید تا تمام هوای کاف آزاد شود.
در صورتیکه شما نیاز به تکرار مجدد اندازه گیری ها دارید، 2 تا 3 دقیقه قبل از استارت مجدد شکیبایی نمائید.

دستگاه فشار سنج سخنگو چیست؟

فشار خون عبارت میباشد از معیار فشاری که شریان خون به دیواره های رگ وارد می نماید. فشار ماکسیمم حداکثر پمپاژی میباشد که بوسیله قلب اعمال می‌شود. فشار منیمم نیز دست کم پمپاز قلب که معمولا در بین دو ریتم قلب اجرا میگردد تعریف می گردد. به این ترتیب معیار فشار خون در زمان شبانه روز عوض میشود.  غالبا کسانی که دارنده بیماری های قلبی و عروقی و از این قبیل آسیب ها  هستند، ضروری میباشد که در طی شبانه روز معیار فشار خون خویش را اندازه گیری نمایند. به یاری فشار سنج سخنگو این فعالیت را میتوانید اعمال دهید. پیرو گفت و گو بیشتر در ارتباط این کالا کارآمد سخنانی بیان خواهیم کرد ، ما را همراهی کنید…
بهترین دستگاه فشار سنج سخنگو چیست

بهترین دستگاه فشار سنج سخنگو چیست

بیماری های قلبی از گروه بیماری های مهلک و خطرناک می باشند. اما با پیشگری و کنترل به راحتی می شود از خطرها این بیماری پرهیز کرد. کوتاهی کردن و در نظرنگرفتن معیار فشار خون منجر پاره شدن رگ ها، سکته، از عمل افتادن کلیه ها و … از اشتباهات غیر قابل جبران می باشد. صرفا با خرید یک فشار سنج سخنگو ارزان قیمت می‌توانید از همگی این خطاها دوری فرمائید. برای تن درستی خویش و خانواده مورد نیاز میباشد در هر خانه یک فشار سنج سخن گو وجود داشته باشد. فشارسنج سخنگو را می توان از بهترین دستگاه فشارسنج معرفی کرد. شما با خرید فشارسنج سخنگو به راحتی می توانید میزان فشار خون خود را اندازه گیری بکنید.

بعضا از تایم ها ممکن میباشد سرگیجه و یا این که تاری دید داشته باشید. این خبر از نقص‌ در فشار خون شما میباشد. در حالتی که چه این ایراد برای افراد جوان ایراد جدی نیست، ولی برای افراد پیر ممکن میباشد خطرناک باشد. با وجود اینگونه علائمی سریعا می‌توانید از دستگاه فشار سنج سخن گو به کار گیری کرده و معیار فشار خون خویش را اندازه گیری نمایید. آن گاه با گزینش فشار خون با به کارگیری از بعضی دارو ها و شیوه های خانگی به راحتی میتوانید خلل را بر طرف نمائید.
خصوصیت های فشارسنج دیجیتالی بازویی سخنگو
اندازه گیری کاملا اتومات فشار خون و ضربان قلب از روش بازو
نشانگر انحصاری شرایط استراحت برای اندازه گیری دقیق
اکران میانگین فشار خون در 7 روز قبل
دارنده 60 رده حافظه با 2 مخاطب گوناگون
قابلیت و امکان تهیه معیار صدا تا خاموشی بدون نقص
مناسب به دور بازوی 22 تا 36 سانتی متر
اعلان صوتی فشار به چهار گویش
هشدار خطای محاسباتی
قابلیت و امکان تشخیص آریتمی
دارنده جایگاه بندی WHO
نمايشگر تعالی و خوانا
نشانگر تعويض باتری
اکران تاریخ و زمان
خاموشی اتوماتیک

فشارسنج دیجیتالی بازویی سخنگو چیست؟

فشارسنج (sphygmomanometer) دیجیتالی بازویی سخنگو  دارنده نماشگر در ابعاد درشت و خوانا است. این فشارسنج با حافظه جدا برای 2 استفاده کننده و 60 جایگاه حافظه برای هر مورد قابل به کارگیری میباشد و به راحتی از روش دکمه های لمسی روی دستگاه قابل تهیه میباشد. از خصوصیت های این دستگاه می شود به امکان اعلان صوتی آن اشاره نمود که می‌تواند فشار شما‌را به 4 لهجه گوناگون اعلان کند. همینطور این دستگاه، در صورت خطا در اجرا عملیات اخطار می‌دهد. فشارسنج دیجیتالی بازویی سخنگو برای اندازه گیری فشار خون غیر تهاجمی و مشخص کردن فشار خون شریانی بزرگسالان مطلوب میباشد. با یاری این فشارسنج میتوانید سریع و آسوده فشار خویش را اندازه بگیرید نتیجه ها را ذخیره فرمایید و میانگین معیار فشار خون خویش را مراعات فرمایید.

امکان های دیگر فشارسنج دیجیتالی بازویی سخنگو

دارنده امکان تشخیص آریتمی میباشد که می‌تواند غیر طبیعی بودن و اختلالات در ریتم قلب را در حین اندازه گیری تشخیص داده و در صورت لزوم اکران دهد. نشانگر انحصاری شرایط استراحت موجود در‌این دستگاه، جهت تشخیص راحت بودن شخص از نگاه فیزیکی و ذهنی در هنگام اندازه گیری فشار خون میباشد. با یاری این فشارسنج میتوانید سریع و آسوده فشار خون خویش را اندازه بگیرید نتیجه ها را ذخیره نمایید و میانگین واحد سنجش فشار خون خویش را مراعات فرمائید.
فشارخون چیست؟
به واحد سنجش نیرویی که به دیواره های سرخرگ ها وارد میگردد تا خون در سراسر تن گردش پیدا نماید را فشار خون می‌گویند. گزارش فشار خون به طور عدد کسری میباشد که شکل آن فشار خون سیستولی یا این که ماکزیمم (وقتی که قلب میزند) و مخرج آن فشار خون دیاستولی یا این که مینیمم (وقتی که قلب شل و ول میگردد) میباشد.

در این مقاله سعی شد در مورد بهترین دستگاه فشارسنج موجود در بازار نکاتی بیان شود. امروزه با گسترش و تنوع بالا محصولات فشارسنج پزشکی. نیازمند اطلاعات در رابطه با این محصولات هستید. همچنین تلاش کردیم تا نکاتی جدید در رابطه با معرفی بهترین دستگاه فشارسنج های عقربه ای، جیوه ای، دیجیتالی و سخنگو را برای شما بیان کنیم. همچنین شما برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با بهترین دستگاه های فشارسنج می توانید با قسمت پشتیبانی. سایت و فروشگاه اینترنتی تجهیزات پزشکی خانگی و بیمارستانی درمان شو در ارتباط باشید. همکاران ما در سریع ترین زمان ممکن پاسخ گوی تمامی سوالات شما عزیزان خواهند بود. از طرفی دیگر برای راحتی در برقراری ارتباط با قسمت پشتیبانی، سعی کنید از طریق تماس تلفنی با شماره های مربوطه اقدام نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *