قلب و عروق

معرفی انواع بهترین جوراب واریس، ژل و کرم واریس

معرفی انواع بهترین جوراب واریس، ژل و کرم واریس

واریس نوعی بیماریی می باشد که در آن رگ های شریانی پا تورم می کند. این بیماری معمولا با درد پا همراه است. در این بیماری رگ های پشت با به راحتی قابل مشاهده می شوند. اگر این بیماری در مراحل اولیه درمان نشود، می تواند خطرناک و حتی سبب ایجاد مشکل در پمپاژ قلب شود. این بیماری بسیار رایج بوده و به آسانی درمان می شود. در این مقاله در رابطه با معرفی انواع بهترین جوراب واریس، ژل و کرم واریس مطالب را بیان خواهیم کرد.

جوراب واریـس چیست؟

جمله معروفی میباشد که می گوید: جوراب واریس دارویی ست که میپوشیم. این جوراب استاندارد فشار مشخصی را از منطقه مچ پا تا بالای کشاله ران وارد می نماید .این فشار از‌مچ به سمت بالای پا به طور تدریجی معدود‌می‌شودو کاهش تدریجی فشار در طول پا منجر بهبود جریان خون سیاهرگی از پا به سمت قلب می‌گردد. به همین جهت مکانیزم اثر به آنان جوراب فشاری هم گفته می گردد. همچنین شما برای قیمت و خرید انواع جوراب واریس می توانید به فروشگاه اینترنتی تجهیزات پزشکی خانگی درمان شو مراجعه کنید.
کاربرد جوراب واریس
جوراب واریس بسته به معیار فشار و طول جوراب کاربردهای مختلفی دارا هستند به یکسری آیتم ها اشاره میکنیم.

بیماری واریس

مهم ترین کاربرد جوراب واریس در پروسه متفاوت بیماری واریس میباشد که تحت عنوان پیشگیری یا این که به دلیل درمانی و برای برهه زمانی کوتاهی پس از جراحی و یا این که لیزر درمانی هم به کارگیری میشود.

جوراب واریس در بارداری
واریس در زمان بارداری با اعتنا به تغییرات هورمونی و وزن تولید می‌گردد برای کاهش حس سنگینی، درد پا و همچنین پرهیز از تشدید ورم پا به خانمهای حامله سفارش می‌گردد در حین روز جور‌اب‌بارداری بپوشند.

جوراب ضد آمبولی پس از عمل جراحی
پزشکان در عمل های سنگین مانند جراحی تعویض مفصل عمل جراحی قلب ، هیسترکتومی جوراب های ضد آمبولی را یرای جلوگیری از بروز لخته شدن خون در پا توصیه میکنند .

جوراب طبی مطلوب برای پس از فعالیت جراحی فشار ۱۸ میلیمتر جیوه در حوزه‌ مچ پا تولید می نماید جوراب ضد آمبولی در زمان نقاهت بعداز عمل جراحی به طور تمام وقت پوشیده میشود.

جوراب واریس در بیماران دچار به لخته خون در پا در‌حالتی که مریض مبتلا dvt ورم پا داشته باشد پوشیدن جوراب طبی واریس با تولید فشار مطلوب و بهبود جریان خون به کاهش ورم پا یاری می نماید.

بیماران پافیلی یا این که لنف ادم
عده ای که مبتلا لنف ادم اندام تحتانی می باشند پوشیدن جوراب‌ بلند واریس با کلاس فشار دو یا این که سه ضروری میباشد.

هدف پوشیدن جوراب واریس پس از سزارین
بعد از وضع حمل خطر لخته شدن خون در مادر‌ها وجود دارد لذا هر کاری که بتواند به جلوگیری از این اختلال یاری دهد سفارش می شود. بعداز سزارین با دقت به موقعیت مادر، درد و اذیت مکان بخیه و مسئولیتهای تازه نوزاد ، عادت به شیردهی و …. مادر ممکن میباشد تحرک کافی بدنی را نداشته باشد و همینطور نخوردن مایعات کافی و تغییرات فیزیولوژیک و هورمونی در بدن مامان منجر می گردد خطر بروز لخته خون در‌این زمان بیشتر شود. از اینرو معمولا متخــــــصصان زنان به مادرها بخصــــــوص در سن بالای ۳۵ سال و مادرها با وزن بالا توصــــــیه به کار گیری از جــــــوراب‌واریس می‌نمایند.

خرید بهترین جوراب واریس

خرید بهترین جوراب واریس

نمونه های جوراب واریس

برای اثربخشی عالی میباشد نوع جورا‌ب‌واریـس با پند پزشک معالج معین گردد. نوع جوراب مبنی بر فشار وارده در منطقه مچ، طول جوراب، متاع الیاف و پنجه گشوده یا این که بسته بودن جوراب گزینش میگردند.

جوراب های واریس (Compression stockings) دارنده فشارهای متفاوتی می باشند که از کلاس فشار ۱ تا فشار ۴ به تشخیص دکتر معالج تجویز می شود.

قد جوراب هم میتواند در عملکرد آن موءثر باشد. جورابهای ذیل زانو با فشار معدود برای به کارگیری روزانه، جوراب نصفه ران بیشتردر زمان نقاهت و بعداز جراحی واریس و دیگر عملهای جراحی به کار گیری میشوند. جوراب شلواری و اشکال دیگر جوراب ها نیز در بازار موجودند. بهترین جوراب واریس از نظر ما نمونه جوراب شلواری است.

در ادامه مطلب در رابطه با انواع کرم ژل های واریس صحبت خواهیم کرد. همکان گونه که می دانید امروزه کرم و ژل های واریس سبب نتیجه گیری بهتر در درمان این بیماری می شود.

کرم و ژل واریس:

این جنس دربردارنده مواد موثری است که بعنوان حفظ کننده از عروق خونی شناخته میگردند و در مواقعی نظیر ورم پاها، حس سنگینی پاها، بیقراری شبانه پاها و نیز ورم ناشی از اجرا انجام جراحی و یا این که ضربه، سبب بهبود جریان خون در عروق خونی کوچک و نگهداری قدرت کششی آنان میگردند. این جنس دربردارنده ماده ای به اسم Olivoil Glutinate میباشد که مشتق از روغن زیتون و پروتئین های گندم بوده و قابلیت و امکان تحمل پوستی و جذب موءثر اجزای موثره فرمولاسیون را بهبود میبخشد. ونوپلنت ترکیبی مخصوص بفرد جهت معالجه واریس های خفیف و شدید است. امروزه کرم ژل واریس در نمونه های گوناگون در بازار موجود است.

مواد موثره موجود در فرمولاسیون این جنس دارنده اثرات پذیرش گردیده وازوپروتکتیو بوده و در بهبود شرایط ریزجریان های خونی وتونیسیته مویرگ ها اثر گذار می‌باشند. عصاره های گیاهی موجود در‌این محصول ، به طور هم افزا منجر به بهبود قابل توجه در علامت های نارسایی مزمن وریدی و سنگینی و فشار روی عروق پا ، خارش ، درد ، ورم و احساس خستگی در ساق پاها می‌گردد. وجود هپارین با ارتقاء جریان خون مویرگی و کاهش احتمال تولید هماتوم سبب منحصربه‌فرد شدن محصول میان تولید ها شبیه می شود. طراحی جنس به فرم ژل نیز موجب جذب سریع تر ترکیبات و ارتقاء تایید محصول بوسیله بیماران میگردد.

کرم ژل واریس در درمان واریس

کرم ژل واریس در درمان واریس

اسین  :
مخلوط اصلی گیاه پادشاه بلوط هندی میباشد و علایم اختلالات وریدی همچون تورم و سنگینی پاها ، درد و خارش را کاهش میدهد.

هپارین :
یک موکو پلی ساکارید با اثر ضد انعقادی میباشد و مصرف موضعی آن علاوه بر اینکه به کاهش تولید هماتوم و اختلالات گردش خون وریدی یاری می نماید ، موجب ارتقا جریان خون مویرگی نیز می‌شود.

عصاره گیاه سنتلا :
ترکیبات تری ترپنوئیدی گیاه سنتلا با تاثیر بر روی بافت پوست و گردش خون وریدی ، به خالی شدن مایعات بافتی یاری می نماید ، ترمیم بافت همبند را تحریک کرده و نفوذ پذیری ریز جریان های خونی را بهبود میبخشد.

عصاره گیاه ملیلوتوس :
قسمت های هوایی این گیاه دربردارنده کومارین هستند که به کاهش درد ناشی از نارسایی وریدی یاری می نماید.

ویژگی ها کرم و ژل واریس :

– امداد به بهبود تورم ، سنگینی و بی قراری شبانه پاها؛ ناشی از اختلالات رجوع و برگشت وریدی (واریس)
– جذب بسیار سریع و فاقد اثر چربی بر روی پوست
– معالجه تورم ها با منشأ ارتوپدیک یا این که تروما
– یاری به تقویت جریان خون در عروق واریسی و مسدود شده
– امداد به معالجه ورم پاها ناشی از بارداری و عمل های جراحی

طریق مصرف کرم و ژل:

یک تا چندبار در روز لایه ظریفی از جنس را بر روی بخش مورد نظر بمالید، بعد به آرامی آن قسمت را ماساژ دهید تا کرم ژل کاملا جذب گردد.

انمیدواریم که مطالب گفته شده در مورد معرفی انواع بهترین جوراب واریس، ژل و کرم واریس در این مقاله برای شما موثر بوده است. همچنین شما برای شناخت بهترین جوراب واریس می توانید با قسمت پشتیبانی سایت درمان شو در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *