قلب و عروق

برر سی قیمت اسپبرومتری تشویقی ریه

برر سی قیمت اسپبرومتری تشویقی ریه

قیمت اسپبرومتری : آزمایش اسپیرومتری جهت کنترل و بررسی حجم ریه ها همواره مورد استفاده قرار می گیرد. برای انجام این تست ها از دستگاه اسپیرومتری استفاده می شود. نمونه های مختلفی از دستگاه اسپیرومتری در بازار وجود دارد. برخی از این دستگاه ها فقط برای کنترل و اندازه گیری حجم ریه ها بررسی می شود. و برخی دیگر برای موارد درمانی و بازگرداندن ریه به حجم طبیعی استفاده می شود. در این مقاله قصد داریم در مورد برر سی قیمت اسپبرومتری تشویقی ریه سخن بگوییم.

اسپیرومتری یا این که نوار ریه چیست، چه‌گونه اعمال میشود؟

اسپیرومتری آزمایش رایجی میباشد که جهت تشخیص آسم، بیماری مزمن انسداد ریوی (COPD) و در مواقعی به کار گیری می گردد که سیستم تنفسی به دلایلی تحت تاثیر قرار گرفته میباشد. اسپیرومتری به طور دوره‌ای و جهت نظارت کارایی ریه‌هایی که زیر نظر معالجه یک بیماری مزمن ریوی بوده اند، اعمال می‌گردد.

اسپیرومتر دستگاهی میباشد که حجم‌های دمی و بازدمی را اندازه می گیرد. سرعت جریان را می‌توان با ترسیم نمودار حجمی در قبال زمان احتساب کرد. به صورت معمول، گنجایش حیاتی (VC) به طور تفاوت یک دم بدون نقص تا گنجایش تمام ریه (TLC) با یک بازدم بی نقص تا وسعت ما‌نده (RV) اندازه‌گیری می‌گردد. همچنین برای خرید و قیمت اسپیرومتری می توانید به فروشگاه درمان شو مراجعه کنید.

سرعت جریان بعداز واداشتن مریض به اجرا یک بازدم قوی از TLC به RV اندازه‌گیری میشود. اینگونه مانور بازدمی قدرتمند ما‌را توانمند می‌سازد تا میزان حجم بازدمی با فشار در یک ثانیه (FEV1) و گنجایش حیاتی با فشار (FVC) را اندازه‌گیری کنیم.

مقادیر ۸۰ تا ۱۲۰ درصد معیار تقریب زده گردیده برای PVC طبیعی تلقی می گردد. طبیعتا، اشخاص میتوانند بیش تر از ۷۵ تا ۸۰ درصد FVC را در ثانیهٔ اولیه، و بخش اعظم مابقی را در مدت ۳ ثانیه از ریه‌ها بیرون نمایند. نسبت این دو متغیر طبیعتا بیش تر از ۸٫۰ است.
برای به دست آوردن اسپیرومتری بایستی در دستگاه کوچکی به اسم اسپیرومتر تنفس نمایید. این دستگاه پزشکی، مقدار هوایی را که ریه ها می فرستید و از آنان بیرون میکنید و سرعت تنفس را به ثبت می رساند.

اسپیرومتری چیست و چگونه عمل می کند؟

اسپیرومتری چیست و چگونه عمل می کند؟

تست اسپیرومتری برای تشخیص ایرادات پایین به کار گیری می‌گردد:

بیماری انسداد مزمن ریه

آسم

بیماری محصور کننده ریه مانند فیبروز ریوی

بیماری های دیگری که بر کارایی ریه تاثیر می‌گذارند

این تست به پزشک معالج قابلیت میدهد بر اختلالات و ایرادات مزمن ریه نظارت نماید تا ببیند معالجه‌هایی که در پیش گرفته میباشد چه تاثیری در افزایش عملکرد ریه داشته ‌اند.

اسپیرومتر (Spirometer) معمولا یکی گروه آزمایشهای نظارتی بر عملکرد ریه میباشد و تست های دیگری هم در کنار آن اجرا می‌گردد.

اسپیرومتری چه طور اعمال میگردد؟

 
برای ایفا اسپیرومتری که غالباً ۱۵ دقیقه زمان  می برد، به مطب دکتر معالج یا این که کلینیک مجهزی مراجعه می‌کنید. بر روی یک صندلی می نشینید. پزشک معالج گیره ای روی بینی شما میگذارد تا سوراخهای بینی تان بسته گردد و کلیه هوایی که قرار میباشد استنشاق فرمائید از دهن وارد گردد. بعد ماسک تنفسی روی دهن قرار داده می‌گردد. پزشک به شما میگوید نفس عمیق بکشید و چندین ثانیه نگه دارید. آن گاه با نهایت شدتی که می‌توانید هوا را خارج بدهید.
این تست را دست‌کم سه بار می بایست اجرا کنید تا دکتر معالج از نتیجه ها مطمئن باشد. در‌صورتی‌که فی مابین نتیجه ها به دست آمده، تفاوت زیاد باشد ممکن میباشد مجدد از شما خواسته شود چندین مرتبه دیگر این فعالیت را تکرار فرمایید. در نتیجه بیشترین مقدار از سه نتیجه نزدیک به هم، تحت عنوان نتیجه آخری ثبت میگردد. و میزان اسپیرومتری ریه های شما تعیین و مشخص می شود. قیمت اسپیرومتر به عوامل گوناگونی بستگی دارد.

در‌صورتی‌که شواهدی از وجود اختلال ریه به چشم بخورد، ممکن میباشد داروی استنشاقی مانند برونکودیلاتور داده گردد که بعداز او‌لین ست تست‌، ریه ها گشوده شوند. آن گاه ۱۵ دقیقه شکیبایی می‌کنید و مجدد تست‌ها را تکرار میکنید. پزشک نتیجه دو دسته تست قبلی و بعداز دارو را با هم مقایسه می نماید تا ببیند آیا اسپری استنشاقی به ارتقاء جریان هوا در ریه ها یاری نموده است یا این که خیر.

وقتی که اسپیرومتری برای آنالیز بر یک اختلال تنفسی به کارگیری میشود معمولاً سالی یک بار یا این که هر دو سال یک بار پیشنهاد می‌گردد تا تغییرات تنفسی تحت بررسی قرار بگیرد. عده ای که ایرادات تنفسی شدید دارا هستند یا این که ایراد تنفسی آنان تحت کنترل در نیامده میباشد، می بایست دفعات بیشتری اسپیرومتری اعمال کنند.

قیمت اسپیرومتری و انواع آن

قیمت اسپیرومتری و انواع آن

اشکال دستگاه اسپیرومتری

پلتیسموگرافی تمام تن:
این نوع دستگاه نسبت به اسپیرومتری‌‌‌های دیگر، اندازه‌ها ظریف تری را برای حجم ریه نمایش میدهد. برای اندازه گیری شخص مورد نظر را در یک فضای کوچک و محصور قرار می دهند.

پنوماتاکومتر:
این نوع اسپیرومتر جریان گاز‌ها را از روش تشخیص اختلاف فشار داخل یک بافت تندرست اندازه گیری می‌نماید. از مزیت‌‌‌های این دستگاه می‌توان بدین اشاره نمود که فرد هنگام تست میتواند هوا نو استشمام نماید. قیمت

اسپیرومتری تماما الکترونیکی:
این دستگاه به یاری تکنیک مبدل‌‌‌های اولتراسونیک سرعت و یا این که اختلاف فشار در شبکه‌‌‌های متفاوت، دم و بازم را اندازه گیری می‌نماید. با قرار دادن شبکه‌‌‌های یک بار مصرف برای جریان هوا، پاکیزگی در‌این دستگاه را ارتقاء دادند. قیمت اسپیرومتر تماما الکترونیکی معمولا بیشتر از سایر نمونه ها است.

این نوع اسپیرومتر با حذف خطاهای جنبش و مقاومت نسبت به سبک‌‌‌های دیگر این دستگاه دقت عملکردی بالاتری دارااست.

اسپیرومتر تشویقی:
از این اسپیرومتر برای بهبود کارکرد شش‌‌‌های اشخاص به کارگیری میگردد. اشخاصی که عمل قلب باز را انجام می دهند، برای بازگشت ریه ها به حجم طبیعی می بایست از این دستگاه، یعنی اسپیرومتری تشویقی استفاده کنند.

اسپیرومتر‌‌‌های مشابه آسیاب بادی:
از این وسیله برای اندازه گیری گنجایش اجباری و حیاتی شش فارغ از به کارگیری از آب به کار گیری می گردد. این دستگاه توان اندازه گیری از 1000 میلی لیتر تا 700 میلی لیتر را دارااست. از اسپیرومتر هایی که مشابه به تانکر آب می باشند بسیار سبک تراند. هنگام به کارگیری می بایست دستگاه را افقی نگه داشت.

 
امیدواریم مطالب بیان شده در رابطه با برر سی قیمت اسپبرومتری تشویقی ریه برای شما اثرگذار بوده باشد. همچنین برای کسب قیمت اسپیرومتری نیز می توانید با قسمت پشتیبانی سایت و فروشگاه اینترنتی تجهیزات پزشکی خانگی و بیمارستانی ارزان درمان شو در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.