وسایل آرایشی و بهداشتی

معرفی بهترین کرم ضد آفتاب و ضد چروک برای پوست خشک و چرب

معرفی بهترین کرم ضد آفتاب و ضد چروک برای پوست خشک و چرب

کرم ضد آفتاب همواره بعنوان یک کرم محافظت کننده شناخته می شود. این کرم با ایجاد لایه ای محافظتی، شما را از شر اشعه های مضر خورشید محافظت می کند. همچنین این کرم از سیاه شدن شما توسط خورشید جلوگیری می کند. در ادامه مبحث قصد داریم در رابطه با معرفی بهترین کرم ضد آفتاب و ضد چروک برای پوست خشک و چرب سخن بگوییم. در انتهای این مقاله می توانید انواع ضد آفتاب ها را مشاهده کنید.

چه عده ای می بایست کرم ضد آفتاب به کارگیری نمایند؟

در حالتی‌که بپرسید صرفا یک نگهداری موثر برای به تاخیر انداختن پیری پوست چه می‌باشد پاسخ حتما به کار گیری از ضد آفتاب میباشد، به این ترتیب آحاد اشخاص از مصرف آن فایده می برند. اما عده ای که به واسطه کار خود ساعت‌های بیشتری را در معرض تماس با اشعه خورشید می باشند نیاز بیشتری به به کارگیری از کرم‌ها دارا هستند.

آیا ساعت‌هایی که در خانه هستیم بایستی از ضد آفتاب به کارگیری کنیم؟

بایستی بدانیم که اشعه ماورابنفش در منزل نیز از روش نور و روشنایی غیرمسقیم و حتی چراغ‌های فلورسنت رفلکس می یابد بدین ترتیب در شرایطی‌که در منزل روشنایی زیاد وجود دارااست ترجیحا در خانه هم از کرم ضد آفتاب (Sunscreen) به کار گیری کنید.

چه ساعاتی از شبانه روز می بایست از ضد آفتاب به کارگیری کنیم؟

معیار اشعه ماورابنفش از ساعت ۱۰ صبح الی ۳ بعدازظهر، در بیشترین واحد سنجش خویش قراردارد براین اساس عالی میباشد درین ساعت‌ها حتی الامکان از منزل بیرون نشویم و در صورت ضرورت برای خروج از خانه از کرم و یا این که نقاب‌های بلند که به صورت فیزیکی از پوست در قبال اشعه ماورابنفش مراقبت می‌نمایند، به کار گیری نماییم. کرم ضد آفتاب بهترین روش برای مراقبت در برابر اشعه های خورشید است.

معرفی قیمت و خرید انواع بهترین کرم های ضد آفتاب

معرفی قیمت و خرید انواع بهترین کرم های ضد آفتاب

هر چندین ساعت یکبار تمدید کنیم؟

در صورت تماس دوره و بازه زمانی زیاد با آفتاب مورد نیاز میباشد هر ۲ تا ۳ ساعت یک بار تمدید گردد.

ضد آفتاب مطلوب برای گونه های پوست چه چیزی است؟
ضد آفتاب‌ها به صورت‌های مختلفی می باشند مانند کرم، ژل، فوم و …

معمولا کرم‌ها برای پوست‌های کم آب و ساده مطلوب است.

ژل‌ها و فوم‌ها معمولا برای پوست چرب مطلوب میباشد.

یک ضد آفتاب عالی چه خصوصیاتی دارااست؟

عظیم الطیف باشد یعنی از پوست در قبال اشعه‌های UVA و UVB حفظ نماید.

دارنده SPF مطلوب باشد.
مطلوب با نوع پوست شما باشد.
در قبال آب مقاوم باشد.
کرم‌های ضد آفتاب گسترده الطیف به چه معناست؟
نوروروشنایی خورشید دو نوع اشعه مضر فرابنفش UVA و UVB دارااست و قرار به دست آوردن بیشتراز حد در معرض این دو اشعه، سبب پیری زودرس، تولید چین و چروک بر روی پوست، پیدایش و توسعه و گسترش لک و لک و پیس و در غایت ریسک تولید سرطان پوست میشود. قیمت انواع کرم ضد آفتاب متناسب با میزان SPF آن می باشد.
اشکال کرم ضد آفتاب : SPF چه می باشد؟
عبارت SPF روی کلیه ضد آفتاب‌ها دیده می شود، ولی SPF چه چیزی است؟ این لغت، مخفف عبارت Sun Protection Factor در معنای فاکتور حفاظت در قبال آفتاب میباشد. کارایی SPF در گونه های کرم ضد آفتاب از ۲ زاویه قابل تعریف میباشد :

کارایی هنگامی SPF چه چیزی است؟ درصورتی که چنین تصور کنیم که پوست در مدت ۲۰ دقیقه در آفتاب قرمز‌رنگ می گردد، با ضد آفتابی با SPF15، این دوران ۱۵ برابر می شود، یعنی چیزی حدود ۵ ساعت.
کارایی درصدی SPF چه چیزی است؟ SPF15 چیزی حدود ۹۳ درصد از پرتو UVB را غربال می‌نماید. این عدد در SPF30 به طور تقریب ۹۷ درصد و در SPF50 حدود ۹۸ درصد میباشد. با اینکه تفاوت در‌این درصد‌ها ناچیز به لحاظ می‌رسند، البته برای پوست‌های حساس نسبت به آفتاب یا این که افرادی که سوابق‌ خانوادگی سرطان پوست دارا هستند، حتی ۱% از این تفاوت‌ها چشمگیر خواهد بود. البته همان گونه که میبینید، هیچ ضد آفتابی پوست را ۱۰۰% مراقبت نمی‌نماید. کرم ضد آفتاب می بایست دارای محافظت بالا باشد.

ایرادات SPF چه میباشد؟ کرم‌های ضد آفتاب مشکلاتی نیز دارا هستند، اولا به لحاظ میرسد که برای به کار گیری‌ ماکسیمم از قابلیت و امکان همگی ضدآفتاب‌ها، می بایست آنها را هر ۲ ساعت یک‌بار تجدید کرد. دوم اینکه قرمز‌رنگ شدن، عکس العمل پوست به پرتو UVB میباشد و نشانه خطری میباشد برای معیار پرتو UVA ای که پوست در درحال حاضر اخذ می کند. وقتی که از ضدآفتاب به کارگیری میکنیم، پوست‌مان قرمز رنگ نشده و ممکن میباشد خطر سکوت اخذ پرتو UVB ما‌را ارعاب نماید.

اس پی اف چیست و چه کاربردی دارد؟

اس پی اف چیست و چه کاربردی دارد؟

آیا معیار اقتدار کرم ضد آفتاب با معیار SPF معین میشود؟
عدد SPF مندرج روی کرم‌های ضد آفتاب در واقعیت واحد سنجش توان آنها‌را در قبال پرتو UVB معلوم می‌نماید. اینک هیچ سازمان غذا و دارویی در هیچ کشوری، معیار حفاظت کرم‌های ضد‌آفتاب را در قبال پرتو UVA درجه‌بندی نکرده‌میباشد. پژوهشگران در درحال حاضر فعالیت بر روی یک سیستم تست واحد سنجش حفاظت در قبال پرتو UVA میباشند. سعی کنید از کرم ضد آفتاب مناسب استفاده کنید.
روش‌ی مصرف ضد آفتاب : چه مقدار و چندین وقت یک‌بار
برای اینکه از حداکثر SPF یک ضد آفتاب منفعت ببرید، می بایست مقدار ۱ انس ( چیزی حدود ۳ میلی‌لیتر ) را روی چهره خویش به کار گیری فرمایید. اما این مقدار برای روز ها و مصارف معمولی میباشد و در شرایط‌هایی مانند کنار دریا، گاها تا ۸ برابر ارتقاء مییابد. پژوهش ها نشان می دهد که عموما، اشخاص چیزی برابر با نصف این مقدار را روی پوست خویش استعمال می‌نمایند. این قضیه نمایش میدهد که در واقعیت SPF دریافتی ما از فرآورده، کمتر از حد انتظار میباشد.
ضد آفتاب را نیم ساعت پیش از قرار گرفتن در برابر آفتاب استعمال فرمائید تا موادسازنده مو جود در آن، زمان پوشاندن پوست را داشته‌باشند. تجدید ضد آفتاب دقیقا به اندازه‌ی به کارگیری‌ نخستین‌ آن اساسی میباشد. به این ترتیب به کار گیری‌ دوباره به عبارتی ترازو، در هر ۲ ساعت یک‌بار پیشنهاد می شود.

امیدواریم مطالب بیان شده در رابطه با معرفی بهترین کرم ضد آفتاب و ضد چروک برای پوست خشک و چرب برای شما مفید و موثر بوده باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با خرید و قیمت انواع کرم های ضد آفتاب می توانید با قسمت پشتیبانی سایت و فروشگاه اینترنتی لوازم آرایشی و بهداشتی درمان شو در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *