وسایل آرایشی و بهداشتی

طریقه مصرف و فواید بهترین دهان شویه فلوراید برای جرم دندان

طریقه مصرف و فواید بهترین دهان شویه فلوراید برای جرم دندان

بهترین دهان شویه را می بایست متناسب با نیاز خود انتخاب کنید. برخی از دهان شویه ها جهت جرم گیری دندان ها و برخی جهت ضد عفونی کنندگی دهان طراحی شده اند. در نتیجه در نظر داشته باشید با چه هدفی قصد استفاده از دهان شویه را دارید. در ادامه موضوع در مورد طریقه مصرف و فواید بهترین دهان شویه فلوراید برای جرم دندان صحبت خواهیم کرد.

بهترین دهان شویه چیست؟

یکی موثرترین روشهای مهار پلاک دندانی مصرف درست و صحیح  دهان شویه ها است. بهداشت دهان یک کدام از مباحث اساسی و تاثیر گذار بر تندرستی همگانی هر شخص میباشد. اقدامات جهت از فی مابین بردن پلاک دندانی دربرگیرنده : روشهای مکانیکی (مسواک زدن،به کارگیری از نخ دندان و وسایل پاک سازی میان دندان ها) و روشهای شیمیایی (دارویی) میباشد. دهان شویه کلرهگزیدین تحت عنوان استاندارد طلایی جهت در دست گرفتن پلاک دندانی و التهاب لثه مطرح میباشد.
کلرهگزیدین بر طیف وسیعی از باکتری ها، بعضا قارچ ها و بعضا ویروس ها اثر گذار میباشد و تا کنون هیچ مقاومت میکروبی و اثر سرطان زایی برای آن گزارش نشده میباشد.

معرفی بهترین دهان شویه های استاندارد فلوراید

معرفی بهترین دهان شویه های استاندارد فلوراید

عارضه های استفاده طولانی مدت از این محصول

دهان شویه کلرهگزیدین دارنده عوارضی میباشد که بازدارنده به کار گیری طولانی مدت از  آن می‌شود. مهم‌ترین و مرسوم ترین آن‌ها تغییر تحول رنگ دندانها و مخاطها، دسکوامه شدن مخاط تولید سنگ های بزاقی، سوزش و کم آبی دهن و اثرات سیستمیک منفی در شکل بلع میباشد. کلرهگزیدین از دسته آنتی سپتیک ها بوده و از تشکیل پلاک و ژنژویت خودداری می نماید. مهم‌ترین عارضه جانبی کلرهگزیدین تولید تغییر و تحول در رنگ دندان میباشد. مواد اکسید کننده (پراکسید هیدروژن)، پربورات ها وکاربامید پراکسید برای سپید کردن دندانها مورد استفاده قرار می گیرد. کاربرد بهترین دهان شویه کلرهگزیدین دربردارنده سدیم پربورات سبب کاهش قابل ملاحظه ای در واحد سنجش رنگ پذیری گردیده البته تأثیری مانع کننده بر خواص کاهش پلاک و التهاب لثه کلرهگزیدین ندارد.

گونه های دهان شویه ها چیست؟

دسته اولیه دهان‌شویه‌ها عبارت هستند از:

اثر ضد میکروبی توانمند دارا هستند، مانند کلرهگزیدین که برای معالجه بیماریهای لثه و بعداز جراحی دهن تجویز می گردد.

دسته دوم دهن شویه ها:

از بهترین دهان شویه ها (mouthwash) که باهدف پیشگیری از پوسیدگی دندان‌ها به کارگیری میگردد، این نوع از دهن شویه ها دربردارنده فلوراید میباشد و بضاعت و توان توقف و ترمیم پوسیدگی را در فرآیند اول دارااست، همینطور میتوانند از پوسیدگی سایر دندان‌ها دوری نمایند. تولیدات دربردارنده فلوراید به گونه های مختلفی مانند خمیردندان، دهن شویه، ژل و وارنیش موجود هستند.
اکنون تعداد اشخاصی که از دهن شویه ها تحت عنوان کارداران ضد میکروبی به کار گیری میکنند نه صرفا به جهت سفارش دندانپزشکان بلکه به جهت مهیا ساختن احساس خنکی و کاهش بوی بد دهن رشد چشم گیری یافته میباشد. دهن شویه ها دربردارنده مواد مختلفی مانند شوینده ها، اسیدهای آلی، سدیم فلوراید و الکل می‌باشند. دهن شویه های با غلظت سدیم فلوراید ۰/۰۵% و ۰/۲% امروزه در بازار وجود دارند.
بهترین دهان شویه های با غلظت ۰/۰۵% محلولهای ضعیفی می باشند که بایستی روزمره به کارگیری شوند در حالی که دهن شویه های با غلظت ۰/۲% قویتر بوده و یک دفعه در طی هفته به عمل می‌روند.

فواید استفاده از دهان شویه چیست

فواید استفاده از دهان شویه چیست

مزایای استعمال از دهن شویه چیست؟

بهترین دهان‌ شویه سبب ارتقا تندرستی و بهداشت دهن و دندان میشود. برخی از دهن‌ شویه  ها دربردارنده فلوراید میباشند که از پوسیدگی دندان و بیماری‌های لثه دوری می‌نمایند. از سوی دیگر، دهن‌ شویه‌های ضدعفونی کننده دربردارنده کلر هگزیدین گلوکونات می‌باشند که از پرورش باکتری‌ها در دهن خودداری کرده و با بوی بد دهن و عفونت‌ها جنگ می‌نمایند.
استعمال از بهترین دهن‌ شویه بعد از جراحی دهن و دندان موثر میباشد. بعضا از دهن شویه‌ها که بوسیله دکتر معالج تجویز می شوند در بهبود التهاب لثه و جراحت‌های مرتبط با جراحی دندان بسیار موثر می باشند.
شایسته ترین دهان‌ شویه قادر است به بهبود آفت دهن یاری دهد. آفت دهن عبارت میباشد از آسیب‌هایی که در دهن به وجود میایند، دهن‌ شویه قادر است به جنگ با عفونت‌ها بپردازد و منجر بهبود جراحت‌ها خواهد شد. دهن‌ شویه قادر است از عارضه ها بارداری پیشگیری نماید. شایسته ترین دهن‌ شویه میتواند از بیماری‌های مرتبط با لثه پیشگیری نماید. این بیماری‌ها می توانند منجر به وضع حمل زودرس درمیان زنان حامله شوند.

امیدواریم مطالب بیان شده در رابطه با طریقه مصرف و فواید بهترین دهان شویه فلوراید برای جرم دندان برای شما مفید وموثر بوده باشد. همچنین برای کسب اطلاعات در مورد بهترین دهان شویه ها می توانید با قسمت پشتیبانی سایت و فروشگاه اینترنتی لوازم آرایشی و بهداشتی درمان شو در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *