مادر و نوزاد

معرفی بهترین مارک شیردوش برقی و دستی ارزان قیمت

معرفی بهترین مارک شیردوش برقی و دستی ارزان قیمت

بهترین شیردوش برقی و دستی می بایست قدرت مکندگی خوبی را برخوردار باشند. از این رو یکی از فاکتور های مهم در قیمت گذاری شیردوش ها قدرت مکندگی آن ها است. در این مقاله قصد داریم بطور مفصل در مورد معرفی بهترین مارک شیردوش برقی و دستی ارزان قیمت  سخن بگوییم. تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

چرا بایستی از بهترین شیردوش به کارگیری کنیم؟

در ساعت ها نخستین بعداز به دنیا آمدن، عالی میباشد تغذیه با شیر مادر، بوسیله خود مامان اجرا گیرد. اکثر مادر ها، هنگام شیر دادن نوزاد، نوک سینه‌اشان دچار آسیب می گردد چراکه مامان طریق درست شیر دادن نوزاد، را نمی‌داند. برای رفع اینگونه مشکلی مادر‌ها میتوانند از سر شیشه به کار گیری نمایند. اما در شرایطی‌که مامان در خارج از خانه فعالیت می‌نماید و یا این که یک سینه‌ی آن ترشح شیر داشته باشد، می بایست از شیر دوش به کار گیری کند.

برای اکثر مادرها مواردی پیش خواهد آمد که نوزاد خویش را به دلایلی نظیر مهاجرت، فعالیت و یا این که بیماری از خویش بدور نگهداری کنند. پس بایستی به یاری شیر دوش درین مواقع، شیر برای نوزاد خویش ذخیره نمایند. اساسا شیر دوش به مادر یاری اکثری می‌نماید. شیر مامان به بازه ۶ ساعت در دمای منزل و ۲ تا ۳ روز در یخچال فریزر تندرست می ماند. پس این شیوه برای مادرانی که در فضا خارج منزل فعالیت می‌نمایند، بسیار مطلوب میباشد. این مادرها می توانند بوسیله شیر دوش شیر خویش را بدوشند. از طرفی دیگر شیر دوش سبب خارج آمدن نوک سینه‌های صاف گردیده و منجر می گردد که نوزاد ریلکس‌تر شیر بخورد. برخی از شیر دوش‌ها به گونه‌ای پباده سازی گردیده‌اند که مشابه مکیدن شیر از سینه مادر میباشد.

بخش های تشکیل دهنده شیردوش

کل شیر دوش‌ها از تعدادی بخش اساسی درست شده‌اند:

پوشش سینه: جامی مخروطی شکل میباشد که در نوک سینه قرار می گیرد و بخش‌های رنگی آن فضا سینه را فرا میگیرد.
پمپ بهترین شیردوش: محیطی قابل انعطاف میباشد که وظیفه خارج کشیدن شیر را بر عهده دارااست. این پمپ یا این که به بخش پوشش سینه و یا این که بوسیله یک تویوب پلاستیکی به پوشش سینه متصل می‌شود.
کاسه شیر: این پیاله در قسمت پایین پوشش سینه قرار می گیرد و قابلیت و امکان مستقل شدن را دارااست. زمانی که شیر پمپ میشود، شیر درون این کاسه توده میشود. این پیاله یا این که به طور یک بار مصرف میباشد و یا این که امکان به کارگیری دوباره را دارااست.

معرفی بهترین مارک شیردوش دستی

معرفی بهترین مارک شیردوش دستی

گونه های شيردوش

شيردوش‌‌ های دستی
اکثر مادرانی که شیردوش‌های دستی را تعیین می‌نمایند، به جهت راحتی و مشابه بودن مکیدن شیر به نوزاد است. کار مکیدن در شیر دوش توسط دست انجام  می گردد. این نوع از شیر دوش‌ها نسبت به بهترین شیردوش‌های برقی، ارزان، کوچک و بی صدا میباشد. بعضا از مادر‌ها شیر را نمی‌توانند فارغ از شیر دوش دستی بدوشند. بعضی دیگر نیز معتقدند که‌این نوع از شیر دوش‌ها سینه‌ها را تماما تخلیه نمی‌نماید. به همین عامل ترشح شیر مامان نادر می شود. برخی دیگر نیز دستشان به علت  پمپ زدن خسته می گردد.
شيردوش‌ های برقی
به کار گیری از این شیردوش‌ها بسیار آسان است. بوسیله این نوع از شیر دوش‌ها می‌ توان همگی شیر داخل سینه‌ها را تخلیه نمود. عیب مهم این شیر دوش‌ها، سنگینی و صدای زیاد آنان نسبت به شیر دوش‌های دستی میباشد. خوب میباشد، وقتی که نوزاد ۳ تا ۴ هفته سن دارااست، شیر برای دادن به نوزاد دوشیده گردد، چون در حالتی که دیرتر گردد نوزاد دیگر شیشه را نمی‌گیرد.

نكاتی در امر نگه داری شير های پمپ گردیده از سینه مادر

شیری که از سینه خانم دوشیده میشود (Breastfeeding)، نسبت به شیر‌های دیگر برهه زمانی فرصت بیشتری سلامت می ماند. ولی باز هم هم  احتمال اینکه فاسد گردد وجود داراست. به همین عامل برای خودداری از فاسد شدن شیر، خوب میباشد موردها پایین را بعداز دوشین شیر، عمل کنید:
چنانچه که دمای منزل ۲۵ درجه سانتی گراد باشد، شیر را می‌ توان به بازه ۶ تا ۸ ساعت درین دما نگه داری نمود. در‌حالتی که که‌این شیر در کیف‌های خنک کننده مواد غذایی قرار گیرد، برهه زمانی سالم ماندن و طراوت شیر ۲۴ ساعت میگردد.
شیردوشیده گردیده داخل فریزر به مقطع ۵ روز سالم  میماند. اما شیر را در بخش اساسی یخچال فریزر نگه داری نمایید.
شیر دوشیده گردیده داخل یخچال فریزر به بازه ۲ هفته سالم میماند.
تهیه و تنظیم اسباب جانبی شیر دوش، عملکرد این وسیله را ارتقاء می دهد. مثلا این وسایل میتوانند به موردها پایین اشاره نمود. استفاده از بهترین شیردوش نیازمند نکات زیر است.
کیسه‌های مایکروویو جهت نگهداری
پماد وازلین جهت بهتری شیر دوشیدن
پوشش قابل انعطاف منحصر سینه
نوار منحصر دوشیدن
کیسه‌ها و ظروف منحصر به فرد حفظ
عارضه ها دوشیدن شیر خانم
یکی‌از عارضه ها معمول دوشیدن یا این که پمپ کردن شیر خانم این میباشد که مورد نیاز وجود ندارد شما قطعاً کل ساعت‌های روز را برای تغذیۀ نوزاد در منزل باشید. همسرتان یا این که یک کدام از نزدیکان گزینه پشت گرمی شما میتواند نوباوه را با شیشه‌شیر پرشده از شیر شما تغذیه نمایند. بطور کلی استفاده از شیردوش های برقی عملی ساده تر می باشد.همچنین می توانید برای این عمل از بهترین شیردوش ها استفاده کنید.  ولی خیلی عالی میباشد در صورتیکه شیرتان با یک فنجان کوچک به طفل داده گردد. همینطور شرکت کردن بابا در تغذیۀ نوزاد به وی یاری می‌نماید تا با نوپا انس بگیرد. بعضی از دلایلی که مادر‌ها به واسطۀ آن‌ها شیر سینۀ خویش را می‌دوشند مشمول نکات پایین میباشد:

بهترین مارک های شیردوش برقی

بهترین مارک های شیردوش برقی

برای تحریک ایجاد شیر و ارتقا میزان شیر مادر
برای تغذیۀ نوزاد با احتیاجات منحصر به فرد خود
در شکل التهاب پستان یا این که ماستیت‌
به جهت دردناکی نوک سینه‌ها
برای از در میان بردن درد و فشار در پستان‌های در گیر احتباس
در شکل فرمان توقف موقتا شیردهی بوسیله پزشک معالج
در صورت مصرف داروهای ویژه هنگام شیردهی بوسیله خانم جهت درمانی خاص
به جهت بستری شدن مامان در درمانگاه و نبود قابلیت و امکان شیردهی
برگشت مامان شاغل به محل کار با کمک استفاده از بهترین شیردوش

دوشیدن شیر با دست چگونه است؟

در صورتی‌که صرفا گهگاه به دوشیدن شیر نیاز دارید از جملهً برای یک‌سری وعده تغذیه ممکن میباشد بتوانید این شغل را با دست اجرا دهید، اگرچه شاید به یه خرده تمرین نیاز داشته باشید. دوشیدن دستی پاره ای شیر می تواند به التیام احتقان یا این که پرخون شدن پستان و مجاری شیر مسدودشده نیز یاری دهد و در شرایطی که آسیب و رخنه‌ در نوک سینه دارید، میتوانید بعداز هر وعده شیردهی یه خرده از شیر خویش را با دست بدوشید و به نوک سینه‌هایتان بزنید تا درد را التیام دهید. دوشیدن شیر با دست مشمول روند پایین میباشد:

پیش از آغاز دست‌های خویش را بشویید و سپس از بهترین شیردوش استفاده کنید.
شاید یه خرده ماساژ یا این که قرار دادن یک حولۀ گرم روی سینه، پیش از استارت اثرگذار باشد.
بنشینید و به جلو خم گردید.
انگشت شست و سبابه را در دو طرف سینه، با حدود دو یا این که سه سانتی‌متر مسافت یا این که در کناره‌های هالۀ رنگی گوشه و کنار نوک سینه قرار دهید.
با انگشتان دستتان روی سینه خویش یک C انگلیسی تولید فرمائید.
انگشتان دستتان را به سمت قفسۀ سینۀ خویش فشار دهید و آنگاه آهسته به هم مجاورت نمائید.
خود نوک سینه را فشار ندهید، لبۀ ناحیۀ دایره‌ای و رنگی دور و بر آن را فشار دهید.
همچنان که هر سینه را می‌دوشید، انگشتان خویش را در نزدیکی این حیطه بچرخانید.
از بالا و ذیل چرخش نمائید و آن گاه به چپ و راست حرکت نمایید.
برای عده‌آوری شیر از جام یا این که ظرفی با دهانۀ گشاد و پاک به کارگیری فرمائید.
آن گاه، شیر را در ظروف اختصاصی محافظت شیر نوزاد و در سردخانه ذخیره نمائید.
گهگاه هم مورد نیاز میباشد ظرفی تمیز پایین سینۀ دیگر قرار دهید تا قطره‌های شیری که هم‌زمان با دوشیدن شیر از سینۀ دیگرتان ترشح میگردد، عده‌آوری گردد. در بالا نیز ممکن میباشد صرفا یک‌سری قطره شیر بدوشید، برای کشف کردن نقطۀ صحیح به مدت زمانی تمرین نیاز دارید. وقتی که ناحیۀ صحیح را پیدا فرمائید، چیره به دوشیدن شیر میشوید و با تمرین، شیر بیشتری هم به دست می آورید. دوشیدن دستی شیر ممکن میباشد پاره ای وقت‌گیر باشد، بدین ترتیب در صورتیکه وقت کافی ندارید و به صورت معمول به دوشیدن مقدار بیشتری شیر نیاز دارید، دوشیدن شیر سینه‌ها با دست زیاد عملی وجود ندارد.

امیدواریم مطالب بیان شده در مورد معرفی بهترین مارک شیردوش برقی و دستی ارزان قیمت  برای شما مفید و موثر بوده باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت و خرید بهترین شیردوش ها می توانید با قسمت پشتیبانی و سایت لوازم مادر و کودک درمان شو در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *