مادر و نوزاد

بهترین الیاف برای بالش کودک و نوازادی فانتزی لایکو

بهترین الیاف برای بالش کودک و نوازادی فانتزی لایکو

بالش کودک جهت ایجاد شرایط عالی جهت خواب کودک طراحی و تولید شده است. نمونه ها و مدل های مختلفی از بالشت کودک در بازار موجود است. هر یک از این بالش ها دارای ارتفاع مشخصی است که متناسب با سن کودک خود می توانید ارتفاع بالش ها را تعیین کنید. در ادامه مبحث در مورد بهترین الیاف برای قیمت و خرید بالش کودک و نوازادی فانتزی لایکو صحبت می کنیم.

بالش کودک و نوزاد چیست؟

تمامی مادرها گمان میکنند استعمال از بالش برای نوزاد نو متولد گردیده شان ضروری میباشد ولی مورد نیاز میباشد بدانید که نوزادان تا سن دو سالگی نیازی به بالش برای خواب ندارند . چه بسا که به کار گیری از بالش برای نوزادان پایین دو سال احتمال خفگی و مرگ ناگهانی در خواب را ارتقاء می‌دهد. در‌حالتی که فکر می‌کنید توکل به بالش به خواب عالی طفل تان یاری میکند اشتباه می‌کنید. سر ظریف و حساس طفل , در بالش قابل انعطاف فرو رفته و احتمال خفگی وجود دارااست. بعلاوه شکاف کوچک بینی نوزاد می تواند با بالش مسدود گردیده و هنگامی نوپا سرش را از طرفی به طرف دیگر برمیگرداند ممکن میباشد بالش جلوی جریان هوا را بگیرد و سبب ایجاد خفگی در نوزاد شود.
علاوه بر خفگی بالش احتمال سندرم مرگ ناگهانی نوزاد را بالا می برد. در شرایطی‌که بالش با اسفنج و یا این که پشم شیشه لبریز گردیده باشد که ممکن میباشد تصادفا خارج بیاید ، می تواند منجر خفگی گردد. همینطور بالش نعلی شکل که بطور سنتی برای نگه داشتن سر دقیق نوزاد و محصور کردن حرکات وی مورد به کار گیری میباشد خطرناک می‌باشد. از این رو برای نوزادان زیر دو سال تنها از بالش های استاندارد و قابل اطمینان استفاده نمائید. و تحت هیچ شرایطی از بالش کودک (baby pillow) غیر استاندارد استفاده نکنید.
به کارگیری از بالش برای خردسال های زیر دو سال ممنوع
آیا از این که کودکتان هنوز روی یک سطح صاف بدون استعمال از بالش می خوابد ، نگران می باشید؟ به گفته کارشناسان استعمال از بالش برای نوباوه کمتر از دو سال سفارش نمیشود چون احتمال خفه شدن او وجود دارد. نتیجه های مطالعات، نشانه می‌دهد نوزادانی که برای آنان از بالش به کار گیری می‌شود، در معرض خطر خفگی یا این که سندروم مرگ ناگهانی نوزاد(SID ) قرار می‌گیرند. گهگاه حتی بعد از گذراندن این سن حساس، استعمال از بالش برای بچه پیشنهاد نمیشود. به کار گیری از بالش برای نوزادان قبل از دو سال خطر خفگی را ارتقا می‌دهد.

راهنمای قیمت و خرید انواع بالش کودک و نوزاد

راهنمای قیمت و خرید انواع بالش کودک و نوزاد

مشخصات و ویژگی ها بالش مطلوب نوزاد

نوزادان توانایی در اختیار گرفتن ماهیچه ها گردن خویش نیستند و نمی توانند سرخود را بالا گرفته و روی بالش قرار بدهند. پباده سازی بالشت بایستی به طوری باشد که حالت سر نوباوه بر روی آن، به صدق محافظت گردد و اختلالی در خون رسانی به مغز و پرورش مغزی بچه به وجود نیاورد .

همینطور بالشت ها با حفاظت از گردن منجر میگردند تا به صحت و در وضعیت مطلوب پرورش نماید. ستون فقرات نوزاد در حال تکوین میباشد و بایستی انحنای خویش را نگهداری نماید . بالشت های ساده و تخت منجر ایجاد زخم به ستون فقرات نوزاد می‌گردد.کل این خطاها منجر بی قراری و بی خوابی نوزاد میگردند. در گزینش بالشت مطلوب به موردهای پایین اعتنا نمایید :

طول مطلوب برای بالشت طفل 3تا 4 سانتی متر میباشد و بنابر پرورش بچه بالشتی را بر اساس پهنا کتف وی تعیین نمایید.
مغز و بافت بالشت می بایست قابل انعطاف مدل باشد و قابلیت و امکان جذب رطوبت را هم داشته باشد.
بالشت ها را با پشم و اکثرا گندم سیاه لبریز فرمائید همینطور می‌توانید چای های مستعمل را گردآوری و به کار گیری فرمائید.
روبالشتی را از محصول پنبه ای ، مخلوط پلی استر با پنبه و یا این که فیبر  مصنوعی تعیین فرمائید .
بعضا از پدر و مادر ها به نادرست می‌پندارند کودک ها روی بالشت محکم راحتر می خوابند و سرشان فرم قشنگی تری می گیرد و عالی رویش میکند ولی این صحیح نمی باشد .و به دلیل آنکه جمجمه طفل قابل انعطاف میباشد و شیار ملاج سر و جمجمه به طور کامل بهم مجاورت وجود ندارد.به کارگیری زمانبر  از بالشت محکم سبب  بد شکلی جمجمه می‌گردد و روی زیبایی تاثیر می‌گذارد.

پوست کودک ها و نوزادان لطیف و حساس میباشد.براین اساس قطور بودن روکش بالشت ، آلرژی بیشتری روی پوست ساخت‌و‌ساز می نماید. ناآرامی نوپا شما به هنگام خواب ممکن میباشد به جهت وجود بالشت نامناسب نیز باشد . در شرایطی که سطح بالش را فشار داده و بالش به صورت ابتدایی خویش برنگشت، این نرمی بالش ممکن میباشد برای نوزاد شما خطرناک باشد.

امیدواریم مطالب بیان شده در مورد بهترین الیاف برای بالش کودک و نوازادی فانتزی لایکو برای شما مفید بوده باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با قیمت و خرید انواع بالش کودک و نوزاد نیز می توانید با قسمت پشتیبانی سایت و فروشگاه اینترنتی لوازم مادر و کودک درمان شو در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *