مواد مصرفی پزشکی

آموزش و هزینه قیمت انواع تزریقات سیار در منزل

آموزش و هزینه قیمت انواع تزریقات سیار در منزل

تزریقات همواره برای وارد کردن دارو ها و انواع سرم ها به داخل خون انجام می شود. تزریقات می تواند در مراکز درمانی و یا توسط پرستار ها در داخل منزل صورت بگیرد. از این رو برای انجام تزریقات نیازمند دانش و اطلاعات هستید. هر چند این اطلاعات و آموزش را می توانید فرا بگیرید. در ادامه در مورد آموزش و هزینه قیمت انواع تزریقات سیار در منزل سخن می گوییم.

تزریقات چیست؟

يک طریق رساندن دارو به تن تزريقات میباشد كه قطعا بايد از تكنيک هاي آسپتيك استعمال شود. وارد كردن دارو از اين رویکرد فوايد زيادي داراست. ولي در صورتی‌که بوسيله فرد غير آگاه و غيرمجاز اجرا بشود. مخاطرات زيادي متوجه بيمار خواهد بود. در نتیجه فردی كه دارو را تزريق مي كند بايد با وسايل آن يعني سرنگ و سوزن و شیوه استريل كردن آن ها آشنايي كامل داشته و محلولهاي تزريقي و نوع دارو را بهتر بشناسد و به گونه ای تزريق كند كه بيمار اندوهگین نشود و همچنين طریقه عملکرد و کارایی داروها را نيز بداند.

در تجويز داروهاي تزريقي (injections) به ويژه درون وريدي، اصل مقدار درست به خصوص در زمان تزریق دارو از اهميت فراوانی برخوردار مي باشد و بايد غلظت و سرعت انفوزيون آن به توجه احتساب شود. يكي از اصولي كه برای تجويز درست دارو بايد رعايت كرد، محاسبات دارويي مي باشد.

ابزار تزريق

خرید و انجام تزریقات در خانه

خرید و انجام تزریقات در خانه

انواع سرنگ ها:

سرنگ وسيله اي براي تزريق مايعات به تن و كشيدن مايعات متفاوت از تن مي باشد سرنگ ها گونه های متعدد دارا هستند يا از کالا شيشه اي يا پلاستيكي و يا از فلز تشکیل شده اند هر سرنگ مشتمل بر بدنه مدرج میباشد كه به سر آن سوزن متصل خواهد شد و يک پيستون داراست كه بداخل بدنه مي رود. معمولاً سر سرنگها يک میزان و استاندارد تشکیل‌شده وبنابر اين هر مدل سوزني به آن وصل مي گردد پيستون درون سرنگ براحتي درون بدنه حركت مي كند و در زمان كشيدن پيستون به بیرون هوا و مايعات به درون سرنگ كشيده مي گردد و در صورتی که به درون بدنه فشار داده گردد هوا و يا مايع بیرون مي شود. سوزن در اندازه هاي متعدد وجود داراست وشامل يک ساقه و يک دهانه میباشد كه دهانه به سرنگ وصل مي گردد. نوک سوزن به شکل مورب بريده گردیده كه فرو رفتن آن را سهل مي كند. هرچه شماره سوزن بيشتر گردد از قطر سوزن كم مي گردد به عنوان مثال سوزن شماره 23 نازكتر از سوزن شماره 20 میباشد.

انواع آنژیوکت ها:

آنژیوكت یك فرآورده چندین كاره میباشد كه برای تزریق های مكرر یا این که وقت گیر مقطع سیاهرگی داروها، خون یا این که بقیه محلولهای تزریقی به تنهایی يا تركیبی از آن ها بكار می رود. این متاع برای بی حسی اسپاینال، اپیدورال، كادال و حتی بیوپسی نیز به کار گیری میشود.

برانول ها یا این که آنژیوکت ها لوله های قابل انعطافی می باشند که بوسیله یک سوزن کوچک درون ورید تعبیه می گردند. در صدر برانول با سوزن وارد رگ میشود، آنگاه سوزن بیرون گردیده و بخش پلاستیکی دقیق باطن رگ باقی میماند.

امیدوارم مطالب بیان شده درباره ی آموزش و هزینه قیمت انواع تزریقات سیار در منزل برای شما مفید و موثر بوده باشید. امروزه استفاده از وسایل تزریقات می بایست بر اساس علم و دانش باشد. در نتیجه اگر در مورد این وسایل همواره سوالی دارید می توانید با قسمت پشتیبانی. سایت و فروشگاه اینترنتی لوازم پزشکی یکبار مصرف درمان شو در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *