وسایل آرایشی و بهداشتی

معرفی انواع بهترین شامپو ضد ریزش، شوره و تقویت کننده مو

معرفی انواع بهترین شامپو ضد ریزش، شوره و تقویت کننده مو

شامپو همواره یکی از پرکاربرد ترین وسایل موجود در جهان است. هر انسانی بطور متوسط هفته ای یک بار از این محصول استفاده می کند. در نتیجه بسیار ضروری و حیاتی است که شامپو را متناسب با نیاز خود استفاده کنید. در غیر این صورت دچار شوره سر و یا حتی ریزش می شوید. در این مطلب بیشتر به مطالب معرفی انواع بهترین شامپو ضد ریزش، شوره و تقویت کننده مو خواهیم پرداخت.

شامپو چیست؟

واژه شامپو از یک لغت هندو به اسم چامپانا به معنای ماساژ دادن گرفته گردیده است.پیش از پیدایش شامپو به طور مدرن، عموم برای شستشوی مو خویش از مواد گیاهی مانند سدر و چوبک و کتیرا و مواد معدنی مانند خاکهای سیلیسی به کار گیری می نمودند. بعد از آن، به کار گیری از صابون خانگی برای شستن مو سر بسیار رواج پیدا کرد تا اینکه دترجنتهای مصنوعی شناخته و اشکال ملایم آن در شامپوهای نوین به فعالیت گرفته شد. ولی فعلا، هنوز هم اکثری از عموم به دلیل عدم دوراندیشی از مشکلی که قلیایی بودن صابون خانگی و سختی آب برای موی پدید میاورد از صابون خانگی برای شستن مو خویش به کار گیری می نمایند. مهم ترین کارایی شامپو، تمیزکردن موی و پوست سر و برطرف نمودن چرک آلود و آلودگی از روی سطح آن میباشد. ولی تمیز کنندگی یک شامپو امروزه، خصوصیت مشترک کلیه شامپوها به حساب می آید و رقابت شامپوها بر سر مساله قشنگ نمودن مو سر به طور همزمان با پاکیزگی سطح آن میباشد.

دلیل تنوع شامپوها

معرفی قیمت و خرید انواع شامپو

معرفی قیمت و خرید انواع شامپو

همان گونه که کلیه ما در مغازه ها مشاهده می‌کنیم امروزه طیف وسیعی از شامپوها در بازار مشاهده میشوند. دلیل تنوع شامپوها بی شک وجود متغیرهای بسیار فراوانی میباشد که در سخت و تولید فرمول شامپو وجود داراست. به عنوان مثال اینکه موها از نگاه واحد سنجش چربی پوست سر، کم آب و چرب یا این که ساده باشد یااینکه فرم موی صاف، مجعد یا این که فرفری باشد یا این که برای مثال موها با مواد شیمیایی مثل مواد دکلره، رنگ، فر و … ویرایش گردیده باشند، از طرف دیگر ذوق مصرف کننده درانتخاب صورت و شرایط شامپو، معیار کف و سهولت آبکشی و شست و شو حتی خصوصیاتی مثل رنگ و رایحه و بسته بندی همه می‌توانند متغیرهای فرمول نویسی یک شامپو باشند.از آن جا که که بخش اعظمی از این متغیرها ضد‌و‌نقیض یکدیگر بوده و جمع پذیر نیستند تولیدکننده، برای اینکه بتواند ذوق و سلیقه متنوع مشتریان را پاسخگو باشد ناچار میباشد شامپوهای متنوعی ارائه دهد تا نیاز همگی آن‌ها‌را براورده کند. به این دلیل‌که حتی ذوق وسلیقه یک شخص نیز با سپری شدن زمان تغییر میکند. این یک حقیقت میباشد که تمامی عموم دوست دارند فراورده های تازه را تست و تجربه کنند.

تقسیم بندی بر طبق نوع مو:

شامپو برای مو چرب، کم آب یا این که ساده.

شامپو برای مو رنگ گردیده.

شامپو حجم دهنده برای انبوه به چشم آمدن موی کم برای این مدل از مو ها شامپو های فراونی وجود دارد.

شامپو قطور کننده برای زیاد کردن ضخامت تدریجی موهای نازک و ضعیف.

شامپو برای حفظ از فرهای مناسب برای افرادی که موقعیت فر مویشان زیباست یا این که اشخاصی که مو خویش را با مواد شیمیایی بصورت موقت فرکرده اند.

شامپو برای عده ای که فر موهایشان ریز و نازیباست و دوست دارا‌هستند وضعیت وز مویشان برطرف کنند.

شامپو کلاسیک برای افرادی که دارنده مو نرمال میباشند و بیشتراز هرچیز آسانی و نظافت را از مو خویش می‌خواهند مانند آقایانی که دارنده مو کوتاه و فارغ از اختلال و ویرایش نشده می باشند.

بهترین شامپو های ضد ریزش و شوره مو

بهترین شامپو های ضد ریزش و شوره مو

شامپو چه کاری اعمال میدهد؟

موها هیچ گاه چندان آلوده و کثیف نیستند جز اینکه در خاک فراوان قرار گرفته باشند. با این وجود، ممکن میباشد چرب و کدر مشاهده شوند. پوست سبوم ترشح می‌نماید، ماده‌ای چرب که موها و فولیکول‌های موی را می‌پوشاند. سبوم کوتیکول یا این که لایه بیرونی ساقه گیسو را می‌پوشاند و به آن براقی میدهد. با این وجود، سبوم سبب می شود که موها آلوده و چرب مشاهده شوند. تجمع سبوم منجر می گردد ساقه‌های چربی به هم بچسبند و موها چرب و کدر دیده شوند. گرد و خاک، گرده و دیگر ذرات به جهت وجود سبوم به ساقه‌های گیسو می‌چسبند. سبوم ماده‌ای آب‌فرار و گریز میباشد. و اذن نمی دهد آب به پوست و موی نفوذ نماید. نمک و پوسته‌های پوست را می‌توان با آب شست؛ اما آب بر چربی و سبوم تأثیری ندارد. از این رو مجبور هستید که از یک شامپو (shampoo) استفاده کنید.

شامپو به چه شکل موها را پاکیزه می‌نماید؟

شامپوها دربردارنده مواد پاکیزه‌کننده می‌باشند، خیلی مشابه به موادی که در ریکا یا این که پودر رختشویی پیدا می شود. مواد منزه‌کننده مواد فعال در سطح میباشند. این مواد کشش سطحی آب را کاهش میدهند و یاری می‌نمایند که با چربی و گرد و خاک مخلوط گردد. قسمتی از مولکول‌های مواد تمیز کننده آب‌فرار می باشند. این بخش از مولکول‌ها با ترکیبات هیدروکربن با سبوم یا این که هر نوع چربی دیگری مخلوط میگردند. قسمتی از مولکول‌های تمیز‌کننده نیز آب دوست می باشند؛ به این ترتیب هنگامی که موها را آب میکشید، ماده منزه‌کننده به راحتی با آب تمیز می‌گردد و چربی را نیز با خویش تمیز می‌نماید.

امیدواریم مطالب بیان شده در رابطه با معرفی انواع بهترین شامپو ضد ریزش، شوره و تقویت کننده مو برای شما مفید و موثر بوده باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با قیمت و خرید انواع شامپو ضد ریزش و شوره حجم دهنده می توانید با قسمت پشتیبانی فروشگاه اینترنتی لوازم آرایشی و بهداشتی درمان شو در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.