مادر و نوزاد

نحوه استفاده از بهترین برند تب سنج نوزاد چیکو

نحوه استفاده از بهترین برند تب سنج نوزاد چیکو

تب سنج نوزاد را می توان یکی از مهم ترین لوازم مربوط به مادر و نوزاد دانست. افزایش تب در نوزاد سبب بروز تشنج و در نهایت مشکلات مغزو اعصاب شود. از این رو ضروری می باشد که برای کودک دلبندتان یک عدد تب سنج با کیفیت تهیه کنید. در این مطلب در مورد نحوه استفاده از بهترین برند تب سنج نوزاد چیکو سخن خواهیم گفت.

تب سنج نوزاد چی بخرم؟

تب سنج دیجیتالی نوزاد از سنسورهای حرارتی الکترونیکی برای تصویب دمای تن به کارگیری می نمایند. این تب سنج را می توان در اشکال مقعدی، دهانی، گوشی یا این که پایین بغل طبقه بندی کرد. مجموعاَ استعمال از این تب سنج ها بسیار معمولی میباشد، آن‌ها دارنده ورقه LCD جهت اکران مقدار تب و اندازه گیری میزان حرارت تن می باشند و فقط کافی میباشد دستگاه را در منطقه متبوع بدن قرار دهید. با این نکات برای آشنایی جامع این وسیله سنجش پزشکی با ما همراه باشید.

انواع تب سنج نوزاد

هر دماسنجی که تعیین فرمائید، مطمئن گردید که بینش صحیح استعمال از آن را بلد باشید تا بتوانید عددی ظریف به دست آورید. پیش از به کار گیری به توجه دفترچه راهنمای آن را مطالعه فرمائید. تب سنج نوزاد دیجیتال معمولاً سریعترین و ظریف‌ترین عدد را به دست میدهند. این دماسنج‌ها سایزها و صورت‌های مختلفی دارا‌هستند و در اکثر سوپرمارکت‌ها و داروخانه‌ها در بها‌های گوناگون موجود می‌باشند. برای اعتقادوباور از به کار گیری صحیح قطعاً دفترچه راهنمای آن را مطالعه فرمائید. مجموعاَ، دماسنج‌های دیجیتال را می‌توان با نحوه‌های اندازه‌گیری پایین بهره مند شد:

• دهانی
• مقعدی
• زیربغلی
دماسنج را روشن کرده و مطمئن گردید که عدد روی ورقه آن صفر میباشد و عدد به کارگیری قبل را علامت نمی‌دهد. دماسنج‌های دیجیتال معمولاً میله‌ای پلاستیکی و قابل‌انعطاف دارا هستند که در نوک آن سنسور دما قرار گرفته میباشد و در سر دیگر آن صفحه نمایشی خوانا وجود داراست.
در‌صورتی‌که دماسنجتان از کاورهای قابل‌تعویض پلاستیکی به کارگیری می‌نماید، اعتنا نمایید که کاور موردنظر را براساس سفارش‌های سازنده که در دفترچه راهنما قید گردیده‌است، تهیه و تنظیم فرمایید. به خیال داشته باشید که پس از هر دفعه استعمال کاور را به دور بیندازید و دماسنج را براساس پیشنهاد‌های دفترچه راهنما پاک نمائید.

معرفی بهرتین تب سنج های نوزاد

معرفی بهرتین تب سنج های نوزاد

دماسنج‌های الکترونیکی نوزاد گوش دمای پرده صماخ—دمای درون شبکه گوش– را اندازه‌گیری می نمایند. گرچه استعمال از این دماسنج‌ها برای طفل‌های بزرگتر سریع و سهل میباشد ولی برای نوازدان سه ماهه یا این که کوچکتر چندان ظریف نیستند و نسبتاًً گران می‌باشند.
دماسنج‌های نوار پلاستیکی نوزاد (نوارهای پلاستیکی ظریفی که روی پیشانی می‌فشارید) می توانند علامت دهند که فرزندتان تب داراست یا این که نه ولی برای به دست آوردن یک عدد دقیق از دمای تن قابل‌متکی بودن نیستند، مخصوصاً برای نوزادان و کودک‌های کوچکتر. درصورتی که میخواهید دمای دقیق تن فرزندتان را بدانید، این دماسنج گزینش قابل قبولی وجود ندارد.

دماسنج‌های پیشانی نوزاد (baby thermometer) نیز قادرند به شما علامت دهند فرزندتان تب داراست یا این که نه البته به اندازه دماسنج‌های دیجیتال دهانی یا این که مقعدی قابل اعتماد دقیق نیستند.
دماسنج پستانکی ممکن میباشد شل به حیث رسد ولی در این زمینه هم عدد به دست آمده از دمای تن به اندازه تب سنج‌های نوزاد مقعدی ظریف و قابل‌اتکا نیستند و برای نوزادان کمتر از سه ماهه نباید آیتم به کار گیری قرار گیرند. برای این دماسنج ما یحتاج میباشد که نوپا آن را به دوران چندین دقیقه سوای تکان در دهن خویش نگه دارد که برای اکثر کودک‌ها و نوزادان کاری نسبتاًً نا ممکن میباشد.

دماسنج‌های شیشه‌ای جیوه‌ای وقتی بسیار متداول بودند، البته امروزه آکادمی پزشکی اطفال امریکا این نظر را دارد که نباید بخاطر قرارگیری احتمالی در معرض جیوه که آلاینده‌ای محیطی میباشد، مورد به کار گیری قرار گیرند. (در صورتی هنوز در منزل از این دماسنج‌ها دارید، آن را در سطل آشغالی که ممکن میباشد جیوه‌اش از آن نشت نماید، بیندازید. برای اینکه بفهمید این دماسنج‌ را کجا میتوانید بدور بیندازید از پزشک معالج یا این که بیمار‌ستان محل پرسش فرمایید.) تب معمولاً راهی میباشد که تن با عفونت‌ها می جنگد.

نکاتی برای به کار گیری از دماسنج

همان طور که هر بابا یا این که مادری میداند، به دست آوردن دمای تن طفلی که حس بیماری دارااست عمل مشقت باری میباشد. البته این یکی مهم ترین ابزارهای پزشکان برای انتخاب بیماری یا این که عفونت در خردسالان میباشد. شایسته ترین نحوه برای اندازه‌گیری میزان حرارت تن، به سن بچه و خلق و روحیه وی بستگی دارااست.
برای نوباوه های کمتر از سه ماهه، شایسته ترین و دقیقترین عدد اندازه‌گیری با به کارگیری از تب سنج نوزاد دیجیتال به طور مقعدی نتایج می‌گردد. دماسنج‌های الکترونیکی گوش برای نوزادان کمتر از سه ماهه سفارش نمیشود چون شبکه گوش آن ها معمولاً خیلی کوچک میباشد.
برای نوزادانی در میان سه تا چهار ساله، میتوانید از تب سنج های دیجیتال به نحوه مقعدی یا این که دماسنج الکترونیکی گوش به کارگیری فرمائید. همینطور میتوانید از دماسنج دیجیتال به نحوه زیربغلی به کار گیری فرمایید، گرچه توجه کمتری نسبت به بقیه طریق‌ها دارااست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.