مواد مصرفی پزشکی

معرفی انواع ظروف استیل و پلاستیکی پزشکی و جراحی

معرفی انواع ظروف استیل و پلاستیکی پزشکی و جراحی

ظروف استیل پزشکی همواره یکی از وسایل مورد نیاز در اتاق عمل و مراکز درمانی است. امروزه استفاده از این ظروف به دلیل مقاومت بالا در برابر مواد شیمایی، کاربرد زیادی دارد. در ادامه مقاله بیشتر در رابطه با معرفی انواع ظروف استیل و پلاستیکی پزشکی و جراحی سخن می گوییم.

ظروف استیل پزشکی چیست؟

ظروف استیل پزشکی از شناخته شده ترین وسایل مربوط به مراکز درمانی است. به گونه ای که هر شخصی تا به حال یکبار این ظروف را مشاهده کرده است. در اتاق عمل، پزشکی نیازمند ظروفی است تا وسایل جراحی را در داخل آن قرار دهید. از این رو ظروف استیل پزشکی کاربرد بسیار زیادی در اتاق عمل دارد. از طرف دیگر ظروف استیل به دلیل مقاومت بالایی که دارند گزینه بهتری در مقایسه. با نمونه های پلاستیکی هستند. ظروف پلاستیکی پزشکی نیز در بخش هایی از مراکز درمانی و بیمارستان ها کاربرد دارند. این ظروف به دلیل اینکه از پلاستیک بوده و تنها در بخش هایی سبکی همچون اتاق های بیمارستان ها کاربرد دارد. در مقایسه با قیمت می بایست بیان کنیم که قیمت ظروف استیل به مراتب بالا تری و بیشتر در مقایسه با نمونه های پلاستیکی است. دلیل این امر استفاده از فلز استیل در برابر پلاستیک است.

دلیل استفاده از ظروف پلاستیکی و استیل در اتاق عمل چیست؟

فلز های گوناگونی برای استفاده در اتاق عمل می تواند جایگزین شوند. اما هیچکدام کارایی و کیفیت ظروف استیل را دارا نیستند. مهم ترین ویژگی ظروف استیل، فراوان بودن این فلز است. نکته بعدی در مورد این فلز باید بیان کنیم، وزن نسبتا سبک آن در مقایسه با سایر فلز ها می باشد. وزن استیل در برابر فولاد، نقره و آهن بسیار کمتر می باشد. در نتیجه گزینه مناسبی برای جابه جایی و استفاده می باشد. از طرف دیگر قیمت مناسب استیل در برابر فلز هایی همچون نقره است.

معرفی بهترین ظروف اتاق عمل و مراکز درمانی

معرفی بهترین ظروف اتاق عمل و مراکز درمانی

قیمت استیل بسیار پایین تر درمقایسه با نقره است. از دیگر ویژگی هایی که می توانیم به فلز استیل اشاره کنیم، ضد زنگ بودن و عدم ایجاد واکنش شیمایی با مواد ضدعغونی کننده است. همانطور که می دانید ظروف اتاق عمل بعد از هر عمل جراحی استریزه می شوند. در نتیجه اگر فلز ما با این مواد استریل کننده واکنش دهد، دیگر نمی توان از آن استفاده نمود. استیل به هیچ عنوان با این مواد واکنش نداده و به راحتی استریل می شوند. از طرفی دیگر نیز استیل با اکسیژن واکنش نداده و سبب زنگ زدگی در این وسایل نمی شود. بطور کلی ظروف استیل پزشکی بصورت هدفمند طراحی و تولید شده است.

دلیل استفاده از ظروف پلاستیکی پزشکی چیست؟

ظروف پلاستیکی پزشکی (plastic medical containers) نیز مزایای بسیار در برابر ظروف استیل پزشکی داراست. مهم ترین ویژگی این ظروف پلاستیکی یکبار مصرف بودن آن ها می باشد. بطور مثال برای قرار دادن مواد و وسایلی که دارای انواع عفونت ها و ویروس ها هستند، ظرف پلاستیکی می تواند بهترین گزینه باشد. بدین ترتیب با قرار دادن مواد الوده در داخل ظروف پلاستیکی از گسترش این مواد جلوگیری به عمل می اید. همچنین وزن و قیمت ظروف پلاستیکی بسیار کمتر بوده و به راحتی می توان ان ها را تهیه کرد. در نتیجه می توان درک کرد که هر یک از این ظروف با هدفی مشخص طراحی و تولید می شوند.

امیدواریم مطالب گفته شده در مورد معرفی انواع ظروف استیل و پلاستیکی پزشکی و جراحی برای شما مفید بوده باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با انواع این ظروف استیل و پلاستیکی می توانید. با قسمت پشتیبانی سایت و فروشگاه اینترنتی لوازم پزشکی یکبار مصرف ارزان درمان شو در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *