ارتوپدی

بررسی ویژگی های ساق بند طبی و زانوبند طبی اسپیلاوایزر

بررسی ویژگی های ساق بند طبی و زانوبند طبی اسپیلاوایزر

استفاده از زانوبند و ساق بند طبی، به دلیل مشکلات ارتوپدی کاربرد زیادی دارد. از این رو در این مقاله قصد داریم. در رابطه با بررسی ویژگی های ساق بند طبی و زانوبند طبی اسپیلاوایزر مطالبی را بیان کنیم. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید…

زانوبند طبی چه است؟

زانو بندها ابزار کمکی می باشند که در نزدیکی حیطه زانو پوشیده می گردند و برای حمایت از کامل زانوی مجروح در هنگام جنبش یا این که اجرا کار‌های سنگین یا این که مدل به زانو امداد می‌نماید. درد زانویی که در زمان حرکات خاص ساخت می گردد، ممکن میباشد نیاز به به کارگیری از زانوبندهای خاص داشته باشد. این زانوبندها عمدتا با غرض ساخت ثبات در موردها زخم به مفصل زانو، عضله ها یا رباط های تضعیف گردیده و هر شرایطی که بر مفصل اثر می گذارد، مورد استعمال قرار می گیرند . برای بررسی قیمت و خرید زانوبند های طبی نیز می توانید به فروشگاه درمان شو مراجعه کنید.

چه وقتی بایستی از زانوبند استفاده نمود؟

غرض به کار گیری از زانوبند، حمایت و نگهداری پایداری زانو میباشد و برای امداد به بهبودی یا این که خودداری از زخم بیشتر به مفصل زانو یا این که رباط‌ها گزینه به کارگیری قرار میگیرند.

زانوبندهای طبی برای جراحت زانو: زانوبند در جراحت‌هایی مانند پاره گی رباط اثر گذار میباشد. پاره گی لیگامان صلیبی قدامی (ACL)، لیگامنت چرخشی خلفی (PCL)، لیگامنت‌های جانبی یا این که میانی، پاره‌گی‌های جزئی لیگامنت‌ها یا این که زانوی دررفته، زخم‌های منیسک، از سایر مورد ها کاربرد زانوبند می باشند. اینگونه جراحاتی میتواند منجر خالی شدن بخش زانو شوند یا این که باعث بی ثباتی آن گردند و در طول معالجه نیاز به ابزار کمکی دارا‌هستند.

زانوبند برای آرتریت: بیماری‌های مفصلی مانند آرتروز زانو، استئوآرتریت، درد در جلو زانو یا این که بیماری‌هایی که دربرگیرنده کاسه زانو می گردند، زخم به غضروف پایین کاسه زانو، زانوی دوندگان یا این که هر بیماری که موجب درد زانو می شود ممکن میباشد مستلزم استعمال از زانو بند برای آرتروز باشند.

به کار گیری از زانوبند در حین زمان بعداز جراحی: در موارد خاص، جراحت‌های زانوممکن میباشد با جراحی معالجه شوند. در حین زمان بعد از عمل یا این که در حین مرحله توانبخشی، پیشنهاد می شود که از زانوبند مصرف شود تا بتوان فرصت کافی برای بهبود بافت مصدوم را آماده کرد. جراحی‌های صورت گرفته برای مفاصل زانو تغییر تحول صورت داده یا این که مصدوم ممکن میباشد یک زمان بهبودی وقتگیر تری نیاز داشته باشد و با به کار گیری از زانوبند مطلوب می‌توان حمایت کافی برای مفصل مهیا کرد، و بازدارنده از جراحت بیشتر به آن شد و به توانبخشی دوباره آن یاری شایانی کرد.

چه وقتی بایستی از زانوبند استفاده نمود؟

چه وقتی بایستی از زانوبند استفاده نمود؟

زانوبند‌های پروفیلاکتیک: برخی وقت‌ها، ممکن میباشد زانوبندها تحت عنوان یک مبادرت پیشگیرانه، به ویژه برای اشخاصی که در معرض خطر جراحت زانو قرار دارند، سفارش خواهد شد. مثلا، بعد از یک زخم پیشین در رباط، برای مراقبت از رباط در برخی موقعیت تغییر و تحول فرم زانو و یا این که در ورزشکارانی که اعمالی مانند دویدن، اسکی کردن، والیبال و غیره اعمال می دهند، این زانوبندها بسیار یاری کننده می‌باشند.

ورزشكاران نیز ممكن میباشد برای دویدن از زانوبند به کار گیری كنند، كه به حمایت و كاهش درد در آن ها یاری مي‌كند. بعضا از مطالعات نشان می دهد که زانوبند در کسانی که اسکی سواری می‌نمایند، ممکن میباشد در دوری از جراحت‌های بیشتر رباط‌ها، به ویژه در کسانی که ذیل کار جراحی پیشین ACL قرار گرفته‌اند، یاری دهد. زانوبندها برای ورزش والیبال نیز می توانند در هنگام پرش، اثر ضربه ای به زانو را کاهش دهند، و درد کمتری تولید می‌نمایند و زخم‌های مکرر زانو را از میان میبرند. زانوبندها برای بسکتبال به ویژه با اعتنا به نیاز به حرکات متفاوت زانو پباده سازی گردیده و پشتیبانی مایحتاج را مهیا می‌نمایند، و سبب کاهش شوک و خطر زخم دیدگی شدید میشوند.

مزایای به کار گیری:

 
مطالعات نشان داده اند که بعضا از اشکال زانوبندها (knee brace) در یاری به رفع علائم درد و اندوه بعداز جراحت زانو بسیار اثر گذار می‌باشند و حتی برخی از زانوبندها زانو را از صدمات احتمالی حفظ می‌نمایند، البته تمامی زانو بندها برای زانو اثرگذار نبوده اند. مکانیزم دقیق فعالیت زانوبند هنوز به طور کامل معلوم نیست البته در کل گونه های زانوبندهایی که ثابت گردیده اند اثر گذار میباشند، همچون زانوبندهای عملکردی، زانوبندهای بازتوانبخشی و زانوبندهای مقاوم در قبال فشار، عملکرد بیشتری دارا هستند. همینطور دیده گردیده است که بعضا از اشخاص به علت ناشناخته با به کار گیری از یک زانوبند خاص بیشتر از دیگر افراد فایده میبرند. در برخی موردها، خطر جراحت دیدگی با به کار گیری از یک زانوبند بیشتر یافته است، ولی اکثر اشخاصی که از یک زانوبند به کارگیری می‌نمایند حس کرده‌اند که زانوبند در حل اختلال آن ها بیشتر امداد کننده بوده میباشد.

ساق‌بند طبی چیست؟

ساق‌بندهای طبی گن‌های فشاری می باشند که ساق پاها را از ذیل زانو تا مچ پا می‌پوشانند. این ساق بندها یک مقدار فشار معلوم را اعمال کرده و لرزش عضله را جهت پیشرفت در عملکرد در دست گرفتن می‌نمایند. محصولاتی وجود دارند که بصورت چسبی می باشند و بعضی دیگر نیز فشار درجه بندی گردیده تولید می‌نمایند.
به کارگیری از گن‌های فشاری دربین ورزشکاران و اشخاص معمولی در حال توسعه و گسترش میباشد که مشتمل بر به کار گیری در ورزش‌های متفاوت تا معاش روزانه میباشد. ساق‌بندهای طبی یک فشار درجه بندی گردیده را مهیا می‌نمایند به‌این مضمون‌ که فشار در بخش مچ پا بیشتر بوده و با تکان به طرف بالا و ساق پا کاهش می یابد.

این نوع فشار برای تقابل در قبال اثرات جاذبه موءثر بوده و به بدن برای برگشت وریدی (جریان خون فاقد اکسیژن به قلب) یاری می‌نماید. به‌دنبال، درخصوص ساق بند توضیحاتی ارائه می‌گردد. مزایای این ساق بند‌ها که بعضا اشخاص بطور منظم از آن ها به کارگیری می‌نمایند و اشخاص تقاضاکننده به کارگیری از ساق بندها توضیح داده گردد. برای قیمت و خرید ساق بند طبی نیازمند اطلاعاتی هستید. در ادامه به برخی از این اطلاعات بیان خواهیم کرد.

در حالتی‌که نیاز به حس فشار روی ماهیچه‌ها خود دارید ولی نگران گرمای بیش تر از حد در طی ماه‌های گرم فصل تابستان می باشید در این‌حالت ساق بندهای الاستیک برای شما مطلوب می‌باشند. شما میتوانید از جوراب‌های سبک‌تر به کارگیری فرمائید یا این که حتی فارغ از جوراب کفش بپوشید. ساق بندهای طبی نیز نوع بسیار قابل قبولی برای کسانی می باشند که زیاد راه میروند یا این که می دوند یا این که مانند مسافران هواپیما برای برهه زمانی مجال وقت گیر می‌نشینند.

مزایا به کارگیری از ساق بند طبی

مزایا به کارگیری از ساق بند طبی

مزایا به کارگیری از ساق بند طبی:

 
ساق‌بندها یک مقدار مناسب از فشار را بر روی ماهیچه ساق پا اعمال می‌نماید که سبب جریان بهبود خون در اندام تحتانی میگردد و نهایتاً باعث به تناسب اندام بهتر شود.
ارتقاء بهبودی عضله‌ها نیز هنگام استفاده از ساق‌بندهای الاستیکی رخ می دهد. وقتی که ماهیچه‌ها نتوانند شکیبایی سرعت و مسافت دویدن را داشته باشند مبتلا گرفتگی می گردند. تماس با زمین نیز منجر به کشیدگی عضله ساق پا گردیده و در بدترین موقعیت نیز باعث  پاره گی عضله ها شود. به همین عامل ساق‌بندهای طبی نقش مهمی اجرا می‌نمایند. این ساق بندها ارتعاشات در ماهیچه‌های ساق پا را سرکوب می‌نمایند که از دست رفتن انرژی را به دستکم رسانده و از خستگی پرهیز می‌نماید.
با اینکه ساپورت‌ها نیز سبب ارتقا جریان خون در ساق پا میگردند، ولی ساق‌بندهای الاستیکی می توانند ریلکس‌بیشتری  و تطبیق پذیرتر باشند. ساق‌بندها صرفا ساق پا را می‌پوشانند و آرامش بیشتری  روی پا قرار میگیرند. در طی روزهای گرم فصل‌تابستان، بخش اعظمی از اشخاص متوجه میگردند که حتی ساپورت‌ها که می بایست بدن را خنگ نگه دارند نیز کمی داغ میگردند.
به جهت راحتی و اندازه بودن ساق‌بندها به طور تقریبً فراموش خواهید کرد که آن ها را پوشیده‌اید. یک نوع اختصاصی چسب در درزهای داخلی به کارگیری می گردد که با تولید سطحی صاف معیار ساییدگی پوست را کاهش میدهد. نتیجه‌ی آن حس خوشایند و راحتی حتی بعداز به کار گیری ‌زمانبر دوران هست.
ساق‌بندها برای بهبودی بعداز دویدن عالی می‌باشند. تاثیر ساق بندها در ارتقاء جریان خون حتی بعداز ورزش ادامه مییابد و آنها‌را تبدیل به جزء ایده‌آلی در پروسه بهبودی نموده است.
ساق‌بندها جریان خون را ارتقا می دهند که به نوبه‌ی خویش اکسیژن بیشتری را به پاها می رساند. کاهش ارتعاشات عضله کارایی عضله‌ها را ارتقا داده و زخم‌های میکرو را کاهش می دهد. پایین آمدن خطر جراحت در میان بقیه عارضه ها تحت عنوان یکی از نتایج تثبیت عضله و مفصل بطور طبیعی سبب به افزایش عملکرد و ارتقا سرعت گردد.
 
مطالب گفته شده در رابطه با بررسی ویژگی های ساق بند طبی و زانوبند طبی اسپیلاوایزر دارای منابع علمی معتبر و مورد تایید است. همچنین شما برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با زانوبند و ساق بند طبی می توانید با قسمت پشتیبانی در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *