وسایل آرایشی و بهداشتی

فواید استفاده از انواع نخ دندان نازک و با کیفیت

فواید استفاده از انواع نخ دندان نازک و با کیفیت

نخ دندان بعنوان مهم ترین وسیله در نگهداری سلامت دهان و دندان است. نخ دندان از تجمع و قرار گیری دراز مدت مواد غذایی در بین دندان ها، و در نهایت پوسیدگی دندان جلوگیری به عمل می آورد. در این نوشته قصد داریم بصورت مفصل در مورد فواید استفاده از انواع خرید نخ دندان نازک و با کیفیت سخن بگوییم.

فواید نخ دندان

چرا می بایست از نخ دندان استعمال کنیم؟

چرا مسواک می‌زنیم و چرا تاکید بر به کار گیری از نخ دندان داریم؟
احتمالا این را به حافظه میاورید که پدر و مادر شما در به عبارتی اولِ کودکی به شما سفارش میکردند که در طول روز دوبار مسواک بزنید. استعمال از مسواک از اصولی ترین و ابتدایی ترین روش های نگهداری از بهداشت دهن و دندان میباشد و یک پای مستمر سالمی دندان ها همین مسواک زدن میباشد. ولی مسواک به تنهایی نمیتواند به سالمی دهن و دندان و تن درستی همگانی شما منجر گردد و در کنار آن به طبع بایستی ازاین محصول به کار گرفت.
متخصصان دندانپزشکی بر این عقیده می‌باشند که مسواک زدن صرفا قادر است 65 درصد از سطح های دهن و دندان را منزه نماید. چون مسواک اساسا تنها قادر است سطح ها در دسترس دندان را پاک نماید و توانمند نمی باشد  لابلای دندان ها را از شر باکتری ها و پلاک ها محافظت کند.

5 فایده و میزیت استفاده از نخ دهان چیست؟

برای فهم  عالی فعالیت نخ دندان در ادامه به آنالیز حداقل 5 سود اثبات گردیده و شایان توجه نخ دندان خوا‌هیم پرداخت.

استفاده از بهترین وسایل بین بردن میکروب های دندان

استفاده از بهترین نخ و از بین بردن میکروب های دندان

1. از بروز بیماری لثه جلوگیری میکند
مهم ترین انگیزه تولید بیماری های لثه بهداشت ضعیف دهن و دندان میباشد. در نهایت عدم رسیدگی به بهداشت دهن و دندان، پلاک دندان می‌تواند به خط لثه نفوذ کرده و سبب تحریک بافت آن می شود. در حالتی که پلاک پرورش کرده و دشوار خواهد شد می تواند به ذیل لثه رفته و منجر بروز بیماری های مرتبط با لثه مانند جنجویت و بیماری پریودنتال خواهد شد. البته یک کدام از فواید نخ دندان پیشگیری از بروز این بیماری ها میباشد. چه‌گونه؟
2. از بد عطر شدن دهن خودداری میکند
همانگونه که در صدر هم گفتیم، مسواک زدن نمیتواند به تنهایی ضمانت کننده بهداشت دهن و دندان باشد. ولی نخ دندان تکمیل کننده بسیار لایق و کارکشته برای مسواک درین خصوص میباشد. از سایر فواید نخ دندان ، یاری به از در میان بردن بوی بد دهن میباشد. از‌آن‌جا‌که یک کدام از علل بوی بد دهن ذرات ریز مواد غذایی در درون دهن و عمل باکتری ها میباشد، درصورتی که این ذرات از فی مابین دندان ها نروند، می‌توانند بوی بدی در درون دهن تولید نمایند.
3. به در دست گرفتن دیابت یاری می نماید.
نخ دندان کشیدن قادر است به صورت بدون واسطه تاثیر مثبتی روی در اختیار گرفتن دیابت در اشخاص دیابتی داشته باشد. از در بین بردن ذرات ریز مواد غذایی و باکتری های بد درون دهن منجر می‌شود که‌این باکتری ها با این وجود دیگر نمیتوانند وارد جریان خون شوند. کاهش ورود باکتری به درون خون قادر است نقش موثری در در اختیار گرفتن سطح قند خون داشته باشد. هم بزرگسالان و هم کودکانی که دیابت دارا‌هستند بایستی روزمره دستکم 1 دفعه از نخ دندان به کار گیری نمایند تا از فواید نخ دندان در در دست گرفتن دیابت فایده ببرند.

4. میتواند خطر ابتلا به بیماری های تنفسی را کم کند
باکتری ها با مصرف مواد غذایی در درون دهن شما می توانند به سیستم تنفسی منتقل گردد. این قضیه به صورت بالقوه قادر است سبب بروز بیماری های تنفسی مانند برونشیت، عفونت های سینوسی و حتی ذات الریه خواهد شد. ولی باز هم به طور شبیه، نخ دندان کشیدن میتواند ذرات مازاد مواد غذایی و باکتری هایی که روی آن‌ها ایجاد می‌گردد را از میان ببرد و از بروز این نوع بیماری ها پرهیز نماید. پس جلوگیری از بروز بیماری های تنفسی را نیز به لیست فواید نخ دندان اضافه نمائید.

5. میتواند از بروز بیماری های قلبی خودداری نماید.
به صورت شبیه، این فعالیت، علاوه بر بیماری های تنفسی قادر است از بیماری های قلبی نیز خودداری نماید. ورود باکتری به جریان خون قادر است علاوه بر قسمت های حساس دیگر تن مستقیما به سیستم قلب و عروق نیز جراحت وارد نماید. این زمینه به ویژه در مردان شایع تر میباشد. از آنجایی که مردان کمتر به بهداشت دهن و دندان خویش میرسند احتمالا تهاجم باکتری های مضر به درون خونشان بیشتر میباشد و اکثر اوقات با بالا رفتن سن و پشت گوش انداختن اصول بهداشتی دهن و دندان بدین بیماری ها در گیر خواهند شد. از این رو توصیه می کنیم اشخاص با سن بالا بیشتر از نخ دندان (dental floss) استفاده کنند.

سفارش‌هایی برای به کار گیری درست از این محصول توصیه می شود

حد میانروی را در نخ دندان کشیدن رعایت نمائید، نه بیشتراز حد سفت نه بیشتراز حد آهسته از آنجایی که نخ دندان کشیدن به نحوه غلط عوارضی را به‌دنبال دارااست، اجرا این عمل به آرامی و طرز درست، به ویژه در شکل به کارگیری از دستگاه‌های برقی بسیار اصلی میباشد. پیش از به کار گیری از دستگاه‌های برقی به طبعً شیوه درست کاربرد آن ها را یاد بگیرید. در شرایطی که اعتقاد و باور ندارید، میتوانید از دندانپزشک خویش بخواهید تا به شما آموزش دهند.

سلامت دهان و دندان ها

سلامت دهان و دندان ها

به خیال و خاطر داشته باشید که نظافت کردن فی مابین دندان‌ها نباید دردناک باشد. در شرایطی‌که این عمل را با خشونت اجرا دهید، به بافت میان دندان‌ها زخم خواهید زد. از طرفی در صورتی‌که بیش تر از حد ملایم باشید، ذرات خوراک در میان دندان‌ها باقی خواهد ماند. اندکی حس ناراحتی در اوایل به کار گیری از نخ دندان طبیعی میباشد، البته نباید تسلیم گردید. این حزن با هر روز مسواک زدن و نظافت کردن دربین دندان‌ها ظرف کمتر از یک یا این که دو هفته برطرف میگردد. درصورتی که درد از میان نرفت با دندانپزشک سخن بگویید.

امیدواریم مطالب بیان شده در رابطه با فواید استفاده از انواع نخ دندان نازک و با کیفیت برای شما مفید و موثر بوده باشد. همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با این محصول سلامت دهان و دندان می توانید با قسمت پشتیبانی سایت و فروشگاه لوازم آرایشی و بهداشتی درمان شو در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *