مواد مصرفی پزشکی

معرفی قیمت و خرید انواع ماسک سه لایه و سه بعدی پزشکی

معرفی قیمت و خرید انواع ماسک سه لایه و سه بعدی پزشکی

ماسک سه لایه پزشکی هموراه مطمئن ترین راه برای انتقال انواع ویروس ها است. شما با استفاده از ماسک های پزشکی و پرستاری به راحتی می توانید از انتقال و دریافت ویروس در امان باشید. امروزه با گسترش انواع ویروس ها که از طریق تنفس وارد بدن می شوند، می بایست از ماسک استفاده کنید. در ادامه در مورد معرفی قیمت و خرید انواع ماسک سه لایه و سه بعدی پزشکی سخنانی مهمی را بیان خواهیم کرد.

ماسک سه لایه پزشکی چه‌طور ساخته میشوند؟

از پارچه‌های پروپیلن استریل منحصر ساخته می گردند. این نوع ماسک تنفسی دربرگیرنده سه لایه است، دو لایه اسپان‌باند و یک لایه ملت بلون را دارا می باشند. اسپان‌باند وظیفه خودداری از ورود ذرات آلوده و کثیف همانند ویروس‌ها، باکتری‌ها و گرد و غبار را به طور مکانیکی برعهده داراست و به طور اَلَک کار می‌نماید. لایه ملت بلون هم وظیفه پرهیز از عبور ذرات را به شیوه الکترواستاتیکی برعهده داراست و بوسیله بار الکتریسیته ساکن از عبور ذرات دوری می‌نماید.

واحد سنجش عمر مفید ماسک سه لایه پزشکی

قدمت موثر ماسک سه لایه صرفا به اندازه یک دفعه قرار به دست آوردن بر روی شکل هست! بعداز برداشتن از روی صورت بایستی فورا به دور انداخته گردد. به کارگیری دوباره از ماسک سه لایه پزشکی فقط به توسعه آلودگی سبب می گردد.

آیا ماسک تنفسی سه لایه پزشکی قابلیت شستشو را دارا است؟
جواب این پرسش منفی میباشد.

شستشوی ماسک‌های تنفسی بر شالوده فیلترینگ ملت بلون ممکن وجود ندارد و سبب ساز بروز جراحت جدی به ماسک شود و حفاظت را به خطر جدی و غیر قابل جبران خواهد انداخت.

ماسک جراحی  چیست؟

ماسک جراحی که با اسم علمی (Surgical Mask) یا این که ماسک سه لایه نیز شناخته میگردد برای نگهداری‌های بهداشتی مورد بسیار قابل قبولی میباشد. این ماسک‌ها به مراد پرهیز از جابجایی عفونت در بیماران و فریم بهداشتی و معالجه استعمال می گردد. ماسک‌های جراحی معمولا ۳ لایه بوده و بازدارنده ورود مایعات یا این که ذرات آویزان در هوا به دهن و بینی می شوند. بر طبق گزارش سازمان جهانی بهداشت برای پرهیز از جابجایی یا این که ابتلا به بیماری‌های تنفسی مانند COVID-19 و آنفولا‌نزا، شایسته ترین آیتم به کارگیری از ماسک سه لایه جراحی و یا این که ماسک سوپاپ‌دار میباشد.

ماسک های جراحی از نگاه کیفیت و واحد سنجش نگهداری مختلف بوده و ممکن میباشد تمامی مثال‌های آن مطلوب استعمال در اتاق جراحی نباشد. از این ماسک‌ها به طور عظیم در دندانپزشکی، مطب پزشکان، درمانگاه‌ها، تالار‌های زیبایی و مرکزهای بهداشتی و درمانی استعمال می‌گردد.

قیمت و خرید انواع ماسک سه لایه پزشکی و پرستاری جراحی اتاق عمل

قیمت و خرید انواع ماسک سه لایه پزشکی و پرستاری جراحی اتاق عمل

ساختار ماسک جراحی چگونه است؟

ماسک‌‌های جراحی از فرآورده الیاف بافته نشده و به طور ۳ لایه که مشتمل بر یک لایه ضد آب بیرونی اسپان باند، یک لایه میانی ملت بلون و یک لایه ضد آب داخلی اسپان باند میشود؛ تشکیل شده‌اند.

اشکال ماسک‌های مراقبتی
همان گونه که اشاره کردیم، مبتنی بر اعلام «سازمان جهانی بهداشت» یا این که WHO ماسک‌های N95 و ماسک‌های جراحی در خودداری از جابجایی بیماری‌های تنفسی مانند COVID-19 و آنفو لانزا اثرگذار می باشند. این ایام با داغ شدن تب COVID-19 در کشور‌ایران و سراسر عالم شاهد استعمال اشخاص از ماسک‌های معمولی و پارچه‌ای نیز هستیم. البته آیا این ماسک‌ها در دوری از جابجایی بیماری مفید میباشند؟

ماسک جراحی چیست و چونه مصرف می شود؟
تا قبل از این گفتیم که ماسک‌های جراحی به جهت معیار نگهداری و ایمنی که دارا‌هستند مورد‌ی مطلوب برای پرهیز از جابجایی بیماری می باشند. این ماسک‌ها در خودداری از جابجایی عفونت و باکتری نیز اثر گذار بوده و به جهت ارزش قابل قبولی که دارا‌هستند بسیار دوست داستنی می‌باشند. علاوه بر این شما به راحتی میتوانید ماسک جراحی را از مغازه‌ آنلاین لوازم پزشکی درمان شو یا این که دیگر مغازه‌ها و داروخانه‌ها خریداری نمائید.

ماسک‌های سوپاپ‌دار
این ماسک‌ها می توانند تا ۹۵ درصد بازدارنده از ورود میکروارگانیسم‌ها و ذرات به دستگاه تنفسی شوند. این معیار یعنی ماسک‌های سوپاپ‌دار میتوانند هوایی که تنفس میکنید را تا ۹۵ درصد غربال و تصفیه نمایند.

این ماسک‌ها معمولا با اسم‌های N95 ،FFP2 و KN95 قابل تهیه و تنظیم از مغازه‌های آنلاین یا این که داروخانه‌ها می‌باشند. تفاوت این دو ماسک‌ها در استاندارد تولیدی آنان میباشد. ماسک‌های‌ N95 مبتنی بر استاندارد ایالات متحده، ماسک‌های FFP2 مبنی بر استاندارد اتحادیه اروپا و ماسک‌های KN95 براساس استاندارد جمهوری چین ایجاد می گردند. هر سه نوع این ماسک‌ها در تصفیه هوا و واحد سنجش فیلترینگ ذرات نسبتاً یکسان بوده و تفاوتی چندانی ندارند.

ماسک‌های پارچه‌ای ساده
این روز ها با ارتقاء به کارگیری از ماسک، دیگر این وسیله بخشی از دنیای پزشکی نبوده و منش خویش را به دنیای مد و فشن گشوده نموده است. با سرایت کووید 19 به کارگیری از ماسک‌های پارچه‌ای ساده به شدت ارتقاء یافته میباشد، ولی بایستی بدانید که‌این ماسک‌‌ها «هیچ» تاثیری در فیلترینگ هوا و پرهیز از جابجایی یا این که ابتلا به بیماری‌های تنفسی مانند COVID-19 ندارند. به کارگیری از این ماسک ها بیشتر در کشورهای آسیایی و جهان سوم ترویج یافته میباشد. در‌حالتی که که قصد استعمال از ماسک های پارچه‌ای ساده دارید به طبع مثال‌های دو لایه را تهیه و تنظیم کرده یا این که ذیل ماسک خویش از ماسک‌های معمولی سپید استعمال نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *